Zemplínske derby korisťou Hc winLand + FOTO a VIDEO

Zemplínske derby korisťou Hc winLand

Hádzanári Hc winLand po zdrvujúcom finiši triumfovali v zápase 13. kola 1. hádzanárskej ligy na horúcej pôde Trebišova 30:25. Zverenci kormidelníka Pavla Jana síce v prvom polčase ťahali za kratší koniec, no v druhom dejstve aj za výdatnej pomoci novej posily Maroša Kolpaka, ktorý mal vyše 50% úspešnosť zásahov strhli víťazstvo na svoju stranu. V ďalšom kole v sobotu 5.3. privítajú hráči winLandu Levoču.

Slavoj Trebišov – Hc winLand Michalovce  25:30  (15:14)

Slavoj : Kľučar, Telepčák – P.Nagy 5, Tabačko 3, Kocák, Šiška 8, Meluš, Kantor, Horňák, Piskay, Furda 1, Seman 5/3, Ivan 2, Gedeon 1

Hc winLand : Bumbera, Kolpak – Gamrát 9, Frajkor 5/1, Regenda 4, Dani 2, Kučera, Pivarník, Lorinc, Krajňák 2, Oblažný, Pilník 5, Kyseľ, Cibere 3

Vylúčenia : 3-3, Červené karty : 0-1 52. Furda za hrubý faul, Pokutové hody : 7/3-2/1, Divákov : 500, Rozhodovali : Daňo, Sabol, Delegát : Čiljak

Zemplínske derby  otvoril v 1. minúte premeneným 7 m hodom domáci Seman. Potom Michalovčania odpovedali šnúrou štyroch gólov, keď Regendovým presným zásahom viedli 4:1. V 8. minúte sa prvýkrát do brány winLandu dostal Kolpak, ale na Semanovu sedmičku bol prikrátky. Domáci sa opäť dostali do vedenia v 17. minúte, keď po góle Šišku viedli 7:6. Následne síce kontroval gólom Gamrát, ale po presných zásahoch Nagy a Tabačko sa dostali domáci po prvýkrát do dvojgólového vedenia. To im dlho nevydržalo, pretože po zásahoch Frajkora, Regendu a Daniho sa Michalovčania opäť dostali do vedenia. V týchto momentoch ich zneškodnením sedmičky a dvoch tutoviek domácich podržal Bumbera. V 28. minúte dostal winLand do dvojgólového vedenia 12:14 Gamrát, no domáci  dvoma presnými zásahmi Ivana vyrovnali. Tesne pred koncom prvého dejstva sa navyše presadil aj Nagy, a tak domáci odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom. Trebišovčania začali lepšie aj druhý polčas, keď sa presnými strelami Šišku a Nagyho dostali do trojgólového trháku. To už v bráne winLandu stál Kolpak, ktorý sa hneď ukázal zneškodnením sedmičky. Domáci si trojgólové vedenie udržiavali až do 42. minúty, keď vyrovnal Pilník na 19:19. Od tohto momentu sa obe tímy naťahovali o každý gól a ani jedno družstvo nemohlo výraznejšie odskočiť. V 51. minúte strelil Seman gól na 25:24, no od tohto momentu sa presadili už len hostia. Tí šnúrou šiestich gólov strhli nakoniec víťazstvo na svoju stranu. Treba povedať, že hostia si dva body odviezli úplne zaslúžene, no výkonom výrazne zaostali za predchádzajúcim duelom so Šaľou. Pochvalu si zaslúžia iba obaja golmani, a prísnejšie kritéria zniesli aj výkony krídelníkov Frajkora a Regendu. WinLandu škrípala paradoxne ich najväčšia zbraň obrana, ktorá nebola taká kompatibilná ako v predchádzajúcom zápase. Nespokojnosťou s výkonom niektorých hráčov vyslovil aj samotný kormidelník.

Ostatné výsledky 13. kola

Levoča - Dubnica 26:13 (12:5), Modra - Prešov B 32:32 (16:18), Stupava - Martin 21:20 (10:10), Šaľa - Bojnice 30:19 (14:11), Pezinok - Malacky 37:35 (17:17)

Uverejnené: 27.02.2011 16:26:40