Wilson Cup korisťou Michalovčanky Pillárovej + FOTO

V dňoch 5-8 marca sa na dvorcoch michalovského tenisového centra uskutočnili celoštátne majstrovstvá Slovenska B kategórie mladších žiačok. Ide o druhý najväčší turnaj na Slovensku v tejto kategórii. Je potešiteľné, že titul majsterky Slovenska si vybojovala Michalovčanka Alexandra Pillárová, ktorá vo finále zdolala svoju súperku Emu Knotekovú 4:6, 7:6, 5:0, hoci v druhom sete musela odvrátiť 5 mečbalov. Tretí set už bol jasne v jej réžii a súperka za už rozhodnutého stavu zápas skrečovala. Alexandra Pillárová potvrdila svoju dominanciu na tomto turnaji aj víťazstvom vo štvorhre, keď po boku piešťanskej rodáčky Šimovej porazili dvojicu Kuzmová, Surová 2:1 na sety.

Štvrťfinále dvojhra :  Pillárová - Šimová 7:5, 6:7, 6:2, Kráľová - Pacáková 2:6, 1:6, Knoteková - Jendráková 2:6, 6:2. 6:4, Surová  - Jobrágyová 6:2, 6:0

Semifinále : Pillárová - Pacáková 6:0, 6:1, Knoteková - Surová 6:2, 6:4

Finále : Pillárová - Knoteková 4:6, 7:6(4), 5:0 skreč

Finále štvorhra : Šimová, Pillárová - Kuznová, Surová 3:6, 6:2, 10:8.

Uverejnené: 07.03.2011 19:26:48