MFK Zemplín vyhral v Lučenci!

Futbalisti michalovského MFK Zemplín zvíťazili aj v druhom majstrovskom zápase jarnej prvoligovej odvety a po domácom triumfe nad Púchovom (3:0) sa v sobotu tešili aj z výhry na ihrisku Lučenca 2:1. V prípade našich futbalistov pritom ide iba o druhé víťazstvo na ihrisku súpera v tejto sezóne. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu sa najbližšie predstavia doma už v stredu, o 15.00 hod. bude ich súperom Dolný Kubín. O týždeň v sobotu naši futbalisti cestujú k nováčikovi do Moldavy nad Bodvou, kde sa zápas začína o 17.30 hod. pod umelým osvetlením.

Lučenec nastúpil v základnej zostave až s piatimi bývalými hráčmi Michaloviec, ktorí vytvorili kompletnú stredovú os domácich. MFK Zemplín nastúpil oproti domácemu súboju s Púchovom s dvoma zmenami v základnej zostave, keď Ruskovského na pravom kraji stredovej formácie nahradil Knobloch a vpredu namiesto Kuncu hral od začiatku Gamkrelidze.

V prvom dejstve sa hral futbal prevažne medzi šestnástkami, aj keď mierne navrch mali vďaka početnejším štandardným situáciám hráči Lučenca. Ako prví mali možnosť domáci, v 9. minúte Sninský po prihrávke Leška vystrelil, ale brankár Brudňak si poradil. V 13. minúte sa ozvali aj Michalovčania, Hottek z hranice pokutového územia slabšou pravačkou ohrozil brankára Michalíka, ktorý jeho ranu kryl. V 16. minúte si Lučenec vypracoval najväčšiu šancu v prvom polčase, z ľavej strany krížom strieľal Kulik a brankár Brudňak končekmi prstov vyrazil jeho jedovku na roh. V 41. minúte sa už MFK Zemplín mohol radovať, Filip Serečin svojim typickým spôsobom prenikol stredom lučeneckej obrany a strelou k pravej žrdi po zemi otvoril skóre - 0:1. A týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas.

Druhá časť hry začala opatrne, ani jedno z mužstiev si spočiatku po obrátke nedokázalo vytvoriť väčšiu streleckú príležitosť. Opäť sa hralo prevažne medzi šestnástkami, ale obaja brankári boli prakticky bez práce. S blížiacim sa záverom tlak domácich narastal vďaka množstvu štandardných situácií a po jednej z nich v 85. minúte sa hlavou presadil exmichalovský Sninský, ktorý vyrovnal na 1:1. To však nebol z michalovskej strany koniec, pretože muž zápasu Filip Serečin v 88. minúte potiahol loptu po pravej strane, odkiaľ ju naservíroval striedajúcemu Kuncovi ako na podnose a ten strelou do prázdnej brány pohodlne strhol víťazstvo na michalovskú stranu!

LUČENEC - MICHALOVCE 1:2 (0:1)

GÓLY: 85. Sninský - 41. Serečin, 88. Kunca. ŽK: Leško, Čavojský - Zonzon, Hořava, Janek, Trninič, Serečin. ROZHODCA: Michlian -  750 divákov.

LAFC: Michalík - Riečičiar, Vajda, Brunczvik, M. Lukáč - E. Lukáč (74. M. Pyrka), Čavojský (56. Masár), T. Opiela, Leško, Kulik - Sninský.

MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Marcin, Trninič (59. Ziemba), Vanák - Knobloch (79. Kunca), Hořava, Zonzon (24. Jakubčo), Hottek - Serečin, Gamkrelidze.

Najbližší program: 21. kolo (streda 16. marca 2011 o 15.00 hod.): Michalovce - Dolný Kubín, 22. kolo (sobota 19. marca 2011 o 17.30 hod.): Moldava nad Bodvou - Michalovce, 23. kolo (nedeľa 3. apríla 2011 o 15.30 hod.): Michalovce - Ružomberok B.