Michalovské basketbalistky blízko finále

Basketbalistky 1. BK-D sa v prvom semifinálovom zápase druhej ligy predstavili na domácej palubovke, keď privítali celok Starej Ľubovne. Úvodný semifinálový zápas zvládli výborne a svoje súperky porazili vysoko 79:40. Na budúci týždeň je naplánovaná odveta, ktorú keď zverenkyne trénera Janošova zvládnu, postúpia do finále a získajú tak možnosť postúpiť do prvej ligy.

1. BK-D Michalove – Stará Ľubovňa  79:40  (37:19)

Štvrtiny : ( 22:13, 15:6, 21:7, 21:14 )

1. BK-D : Oláhová, Jurašková 6, Priščáková 10, Vargová P. 4, Maľuková 4 (Lipková 3, Fiedlerová 11, Mrázová, Regendová 3, Bačišinová 13, Jančárová, Nagyová 25)

Domáce hráčky nastúpili v základnej zostave s päticou Oláhová, Jurašková, Priščáková, P.Vargová, Maľuková. V tretej minúte síce prehrávali 4:6, no to bolo poslednýkrát, čo prehrávali. Šnúrou šiestich bodov sa dostali do vedenia 10:6 a opraty zápasy už nepustili zo svojich rúk. Do polčasovej prestávky išli s vedením 37:19. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky zvyšovali svoj náskok a na začiatku poslednej štvrtiny viedli už o 48 bodov. Svojou benevolentnosťou a prekombinovaním niekoľkých akcii dovolili súperkám znížiť na konečných 79:40. Trénerovi Janošovi v tomto zápase zabrali hlavne hráčky z lavičky, keď výborný výkon podali Nagyová (4 úspešné trojky), Bačišinová a Fiedlerová. Hráčky 1. BK-D tak môžu na budúco týždňovú odvetu cestovať s vedomím, že finále by im už nemalo ujsť.

Uverejnené: 20.03.2011 20:44:41