Dorastenci nestačili doma na Žilinu

Naši starší dorastenci nedokázali v domácom súboji 20. kola proti Žiline natiahnuť víťaznú sériu na tri zápasy a tímu spod Dubňa podľahli 2:3. Nedarilo sa ani mladším dorastencom, ktorí žiline podľahli 0:1. Naši mládežníci sa o týždeň v sobotu predstavia v Trnave, doma ich najbližšie uvidíme o dva týždne proti Podbrezovej.

Starší dorast

Naši starší dorastenci, povzbudení dvoma víťazstvami vonku, začali proti Žiline nebojácne. V 12. minúte sa pred brankárom hostí ocitol Špilár, bol evidentne faulovaný, no píšťalka rozhodcu ostala nemá. O štyri minúty Kunca rozbehol akciu stredom ihriska, na pravej strane uvoľnil Kovaľa, ktorého krížna strela minula bránu súpera. Domáci pokračovali v nápore a v 21. minúte po centri Hutaja z pravej strany nebezpečne hlavičkoval Špilár. Defenzívne hrajúci Žilinčania sa po druhý raz dostali k bráne MFK Zemplín v 37. minúte a po dorážke Švikruhu zblízka sa ujali vedenia. Dlho sa však netešili, v 42. minúte prenikol po pravej strane Kovaľ, spätne našiel Kuncu a ten strelou z prvej vyrovnal na 1:1. Kunca bol v akcii aj tri minúty po prestávke a to po tom, čo sa dostal za obranu hostí, urobil kľučku na brankára a tentoraz sa už penalta pískala. Loptu si postavil na biely bod Špilár a strelou k pravej žrdi poslal domácich do vedenia. To mohlo byť ešte výraznejšie, keby v 55. minúte nádherná strela Hutaja neskončila iba na brvne a v 58. minúte uspel striedajúci i striedaný Fedor zoči-voči žilinskému brankárovi v čistej šanci. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 60. minúte, po centri z pravej strany sa do lopty nádherne oprel Martinka a jeho ešte krajší volej znamenal vyrovnanie. Dokonalý obrat v skóre nastal o deväť minút neskôr, z hranice 25 metrov sa k strele odhodlal Fujak a jeho jedovka prekvapila brankára Brédu natoľko, že z toho bol tretí žilinský gól - 2:3. Hostia, ktorí dovtedy z troch striel dali tri góly, herne ožili a až do konca zápasu kontrolovali svoje víťazstvo.

Michalovce - Žilina 2:3 (1:1)

Góly: 42. Kunca, 48. Špilár (11 m) - 37. Švikruha, 60. Martinka, 69. Fujak. Pred 150 divákmi rozhodoval Leško.

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Hutaj, Sochanič, Žebik, Csörgö (58. Ivanko) - Jacko, Kovaľ, Danko, Forgáč (46. Fedor, 71. Dulovič) - Kunca, Špilár.