Dvojnásobné víťazstvo Iuventy nad Šaľou

Hádzanárky Iuventy Michalovce uspeli v sobotňajšom šlágri 24. kola WHIL na domácej pôde proti Šali, nad ktorou vyhrali 29:25 (12:12), vďaka čomu sa po zápase dvojnásobne radovali, keďže práve Šaľu definitívne odsunuli na druhé miesto v národnom play-off. Iuventa sa v záverečných dvoch kolách základnej časti WHIL predstaví opäť doma. Už v pondelok o 17.30 hod. privíta českého lídra Slaviu Praha a napokon 9. apríla bude hostiť nováčika z Poruby.

V repríze finále slovenského pohára sa Michalovčanky rozbiehali pomalšie, keď po dvoch góloch Szarkovej a jednom Berešovej v 5.minúte prehrávali 0:3. Navyše strelkyňa hostí Dubajová nepremenila sedemmetrový hod, ktorý jej domáca brankárka Kudročová bravúrne zlikvidovala. Iuventa sa prvykrát strelecky presadila až v ôsmej minúte, úspešnou strelkyňou bola pivotka Kalaninová. Už o niekoľko sekúnd však bolo vyrovnané, keď sa z protiútokov presadili Szolosiová a Trehubová. V 13. minúte sa po góle Pollákovej domáce hráčky dostali prvýkrát do vedenia 6:5. Po góle Bachyrevovej si v 23. minúte vypracovali trojgólové vedenie 11:8. Šaľa sa však nevzdávala a šnúrou štyroch gólov sa jej hráčky ujali vedenia 11:12. Bachyreva odpovedala presnou strelou a uzavrela tak prvý polčas. Zverenkyne trénera Lukačina mali ešte v poslednej sekunde výhodu deväť metrového hodu, ktorú však nevyužili a súperky tak odchádzali do šatne pri nerozhodnom výsledku. Druhé dejstvo už patrilo Iuvente. Tá strelila štyri góly za sebou a temperamentný tréner Šale Lukačin si musel vziať oddychový čas. Jeho zverenkyne sa v druhom dejstve strelecky presadili až v 39. minúte.  Rozhodujúci náskok si Iuventa vypracovala v 50. minúte, keď si šnúrou piatich gólov viedla 28:20. To už hostky definitívne zlomilo. V závere ešte Šaľa využila dvojnásobnú presilovku znížením skóre na konečných 28:23.

Michalovce - Šaľa 29:25 (12:12)

Pok. hody: 4/2  - 5/4, vylúčené: 4 - 7. Rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR) - 1200 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 7/1, Bačíková 2, Hollá, Danková, Szöllösiová 5, Kalaninová 4, Polláková 2, Tobiašová, Maszkaľová, Hvostaľová, Wollingerová 6, Trehubovová 3/1.

DUSLO: Grandtnerová, Turóciová - Trochtová 2, Piskayová, Zemáneková, Vidiečanová 3, Bérešová 4, Czaniková 1, Dubajová 2/1, Puškášová, Pileková 2, Weibelová 3, Szarková 6/3, Veselková 1.

Zvyšné výsledky 24. kola, sobota: ŠKP Bratislava - Poruba 33:29 (17:15), J. Hradec - Bánovce 20:30 (13:13). Nedeľa: Partizánske - Slavia Praha (15.30), Olomouc - Písek (16.00), Zlín - Veselí nad Moravou (17.00).

Najbližší program: predohrávka 25. kola (pondelok 28. 3. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Slavia Praha, 26. kolo (sobota 9. 4. 2011 o 18.00 hod.): Michalovce - Poruba.

Uverejnené: 26.03.2011 20:37:13