Iuventa v skvelej atmosfére zdolala aj Slaviu Praha!

Hádzanárky michalovskej Iuventy sa po vynikajúcom výkone v pondelňajšej predohrávke 25. kola WHIL tešili z víťazstva nad lídrom a už aj obhajcom vlaňajšieho prvenstva Slaviou Praha, ktorú doma zdolali pred návštevou sezóny 29:26. Zemplínčanky nastúpili citeľne oslabené o viaceré opory, no napriek tomu sa vypli k najlepšiemu výkonu sezóny a potvrdili, že to sú tokom na majstrovský titul myslia vážne. Iuventa sa v záverečnom kole základnej časti WHIL predstaví opäť doma, v sobotu 9. apríla o 18.00 hod. bude hostiť nováčika z Poruby.

Už úvod šlágra 25. kola, kde sa stretli prvé dva celky tabuľky naznačoval, že to bude vyrovnaný duel. Skóre síce otvorila Polláková, no hostky odpovedali dvoma gólmi. V ôsmej minúte sa Slávia prvýkrát dostala do trojgólového vedenia, keď po góle Kutlvašrovej viedla 3:6. Domáce hráčky však šnúrou troch gólov vyrovnali. Následne bol stav vyrovnaný až do 25.minúty, keď po góle Hollej išli domáce do vedenia 14:11. Skóre prvého polčasu uzavrela v záverečných sekundách Bačíkova, ktorá upravovala na 15:13. Druhé dejstvo odštartovala gólom Bachyrieva. Iuventa si udržiavala trojgólové vedenie, lenže hostky v 43. minúte využili vylúčenie Trehubovej a znížili na 20:19. Domáce hráčky sa však vzchopili a po góle Bachyrevovej viedli v 49. minúte 24:20. Tri minúty pred koncom však Slávia opäť znížila na rozdiel dvoch gólov 27:25 a domáci tréner Daniš na to zareagoval oddychovým časom. Domáce hráčky si už v napínavom závere náskok udržali a výsledok 29:26 pečatila v posledných sekundách krídelníčka Hollá.

Michalovce - Slavia Praha 29:26 (15:13)

Pok. hody: 3/3  - 7/6, vylúčené: 2 - 4.  Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula  - 1300 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 8/3, Bačíková 2, Hollá 3, Danková, Szöllösiová 1, Polláková 6, Vargová, Maszkaľová, Hvostaľová 1, Wollingerová 5, Trehubovová 2.

SLAVIA: Satrapová, Peerová - Raková, Vaňková, Knedlíková 2, Weisenbilderová 1, Romanczinová 5, Mouleová, K. Černá, Kutlvašrová 7/4, Kvasničková, Jedličková 5/2, Vítková 4, Keclíková 2.

Program 25. kola, sobota 2. 4. 2011 o 18.00 hod.: J. Hradec - Olomouc, Bánovce nad Bebravou - ŠKP Bratislava, Poruba - Partizánske, Šaľa - Zlín, Veselí nad Moravou - Trenčín, Most - Písek.

Najbližší program: 26. kolo (sobota 9. 4. 2011 o 18.00 hod.): Michalovce - Poruba.

Uverejnené: 28.03.2011 20:05:45