Mladšie dorky prehrali, staršie zdolali Šaľu + FOTO

Mladšie dorastenky

Mladšie dorastenky Iuventy dnes bez svojej zranenej dirigentky Jany Špakovej  na  súperky nestačili. Úvod im síce vyšiel excelentne, v 7. minúte viedli 3:0, ale potom už koncertovali Šuriančanky, ktorých kľúčové hráčky boli  rýchlejšie, dôraznejšie a úspešnejšie v hre jedna  na jednu. Viac razy sa zaskvela aj výborná hosťujúca brankárka. Málo sebavedomia, herný stereotyp, chýbajúca streľba z diaľky a veľa technických chýb  domácich hádzanárok nahrávalo súperkám, ktoré šesť minút pred koncom viedli rozdielom piatich gólov.  Potom už do siete triafala iba Iuventa, jej finiš však prišiel neskoro.

Tréner Tomáš Hlavatý zápas zhodnotil stručne: "Dnes nám citeľne chýbala Jana Špaková. Tím bojoval, o lepší výsledok ho obralo nepremieňanie vyložených šancí, zahodili sme aj dve sedmičky. Súper potvrdil svoje postavenie v tabuľke a víťazstvo si za predvedený výkon zaslúžil,  zbytočným rešpektom sme mu ho uľahčili."

Iuventa Michalovce - Šurany 20:21 (8:11)

Vylúčené: 7 - 6 (dve hráčky súpera boli diskvalifikované po troch 2 min. trestoch), 7m: 4/2 -  2/2,  100 divákov,  rozhodovali Klimko - Klus

Iuventa: Kolesárová, Vojtovičová  - Dziurová 2, Dzurjová, Popovičová, Bezáková, Fuleková 4/1, Janáková  1, Tabaková 9, V. Kišiková 1,  I.Kišíková, Olšovská 2/1, Bajusová,

Najviac gólov súpera:. Dácková 7.

Staršie dorky

Staršie drastenky Iuventy nastúpili na zápas plne koncentrované a  v 11. minúte viedli už 8:1. Za  kvalitnou obranou  spoľahlivo chytala brankárka Sedláčková a zdalo sa, že jedinou otázkou je výška narastajúceho skóre. Tréner Tomáš Hlavatý dal potom šancu ďalším hráčkam, čo sa hneď odrazilo na tímovej súhre. Šaľa vycítila šancu, pridala na dôraze a ukázala viacero pekných kombinácií s pivotom. Hra oboch družstiev mala svoju kvalitu, o výsledku však už bolo rozhodnuté a domáce hráčky dovolili v ďalšom priebehu súperkám iba toľko, koľko neohrozovalo ich jasný náskok. Skóre vzájomných zápasov dvoch koučov z jednej rodiny - Tomáša Hlavatého a jeho mamy Ľubice na lavičke Šale sa tak zvýšilo na 2:0...

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 33:25 (17:8)

Vylúčené: 1 - 2, 7m: 5/3 - 5/2, 100 divákov, rozhodovali: Klimko - Klus.

Iuventa: Sedláčková, Krebsová - Martonová 7/2, Koritárová, Ujhélyová,  Danielisová, Hvostaľová 6,  Maszkáľová  3,    R. Vargová 6,  Feňovčíková 6,  Lazorová 4, B. Falisová 3, Mulíková 1, Tomeková 4/1.

Najviac gólov súpera: Nagyová 6.

zdroj: iuventa-zhk.sk

Uverejnené: 03.04.2011 10:54:12