HC winLand aj s druhým víkendovým víťazstvom + VIDEÁ a FOTO

Hádzanári Hc winLand nezaváhali ani v nedeľňajšej predohrávke 21. kola a Modru zdolali po veľmi slabom výkone 28:22. Ide už o ôsme víťazstvo v rade, ktoré ambiciózny nováčik dosiahol. Týmto víťazstvom sa pevnejšie usadili na treťom mieste tabuľky, ktorá by v budúcej sezóne mohla zaručovať miestenku v extralige. Budúci týždeň cestujú michalovskí hádzanári do Bojníc a doma sa opäť predstavia v sobotu 16.4., keď privítajú Martin.

Hc winLand Michalovce – TJ Slovan Modra  28:22 (15:13)

Vylúčenia : 4-3, navyše 49. ČK Regenda (Mich) za hrubý faul, Žlté karty : 2-2, Pok. hody : 3/3 – 5/2, Divákov : 300, Rozhodovali : Klimko, Klus

WinLand : Bumbera, Kolpak, Serečun – Gamrát 8, Kyseľ, Frajkor 6/3, Regenda 2, Krajňák 1, Dani 1, Pivarník 1, Lörinc 1, Vetrecin 2, Pilník 4, Cibere 2

Modra : Kukumberg, Ochaba – Lackovič 5, Kintler 1, Berner 4, Štrbák 1, Ischur 4/2, Bača 1, Kováč 6

Michalovskí hádzanári v dnešnom stretnutí vôbec nezopakovali svoj sobotňajší výkon. V celom dueli im viazla kombinácia, navyše sa dopustili obrovského množstva technických chýb. Ich súper, ktorý mal takisto v nohách sobotňajší zápas s Trebišovom (27:26), pôsobil na ihrisku živšie. V 4. minúte sa ujal po góle Lackoviča vedenia 4:2, no winLand vzápätí využil presilovku a gólmi Gamráta a Pilníka vyrovnal.  Domáci hráči sa prvýkrát dostali do vedenia až v 20. minúte, keď na 9:8 dával Pivarník. Od tohto momentu už domáci v zápase neprehrávali. Šnúrou troch gólov v závere si vypracovali polčasové vedenie, ktoré ešte v posledných sekundách skorigoval hosťujúci Bača. Skóre druhého polčasu otvoril peknou samostatnou akciou Frajkor a keď vzápätí Gamrát pridal ďalší gól, zdalo sa, že domáci tento duel bez problémom dotiahnu do víťazného konca. Hostia sa ešte dvakrát priblížili k Michalovčanom na tri góly 14. minúta 21:18 a 19. minúta 23:20, no domáci hádzanári zakaždým odpovedali gólom a doviedli tento nevydarený zápas do víťazného konca. Trénera Pavla Jana mohli tešiť ako tak iba dva body, určite nie výkon hráčov.