Výbuch MFK Zemplín v bezgólovom zápase + FOTO a VIDEO

Michalovskí futbalisti nečakane remizovali 0:0 v domácom stretnutí 22. kola prvej ligy s Ružomberkom B, ale podľa predvedenej hry a množstva šancí mladých Liptákov bod skôr získali ako dva stratili. Najbližšie sa MFK Zemplín predstaví v Rimavskej Sobote, doma bude hrať o dva týždne s Liptovským Mikulášom.

Zverencom trénera Petrželu sa v tomto zápase vôbec nedarilo a nevypracovali si ani jednu čistú gólovú šancu. Medzi šestnástkový futbal v úvode viac vyhovoval hosťom, ktorí si v tejto časti vypracovali aj viacej šancí. Najprv v 10. minúte center Lovása len tak presvišťal pri Brédovej bráne. V 18. minúte hlavičkoval Ondrík tesne vedľa. Potom sa dostali k slovu aj domáci. V 22. minúte po ľavej strane unikol Hottek, no pred Wassemom zasiahol obranca hostí. Do najväčšej šance sa Michalovčania dostali o päť minút neskôr, no po Wassemovej strele sa zaskvel brankár hostí Smieška. Najväčšiu šancu prvého polčasu však zahodil v 40. minúte hosťujúci Hofferica, ktorý sa rútil od polovice ihriska na brankára Brédu, no ten skorým vybehnutím zabránil pohrome.

Ani v druhom polčase sa domáci hráči nezobudili a pokračovali v rovnakom výkone. Tréner Petržela sa na výkon svojich zverencov už nemohol pozerať a v 57. minúte sa rozhodol pre dvojité striedanie, keď Wassema striedal Gamkrelidze a Špilára Kunca. Hostia však naďalej podnikali nebezpečné protiútoky a po jednom z nich nastrelil žrď domácej brány Chovanec. Chvíľu nato nebezpečne centroval Gamkrelidze, no Hottek ani Kunca na jeho center nedočiahli. V závere vyšiel hosťom ešte jeden protiútok, no s Chovancovou strelou si brankár Bréda poradil.

MICHALOVCE - RUŽOMBEROK B 0:0 (0:0)

ŽK: Marcin, Zonzon - Janso, Kotora. ROZHODCA: Jaška - 1178 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Janek, Marcin, Ziemba, Vanák - Waseem (57. Gamkrelidze), Zonzon, Hořava, Hottek (75. Ruskovský) - Serečin, Špilár (57. Kunca).

MFK B: Smieška - Lupták, Ondrík, Radič, Janso (87. M. Nagy) - Pilár, Š. Pekár, V. Kováč, Hoferica (57. Kotora) - T. Chovanec, Lovás (53. Jakšič).

Zvyšné výsledky 23. kola: Trenčín - Senec 5:0 (2:0), Púchov - Šaľa 0:2 (0:2), Lučenec - Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0), Dolný Kubín - Rimavská Sobota 0:2 (0:0). Nedeľa o 10.30 hod.: Petržalka - Moldava nad Bodvou 1:0 (0:0).

Najbližší program: 24. kolo (sobota 9. apríla 2011 o 15.30 hod.): Rimavská Sobota - Michalovce, 25. kolo (sobota 16. apríla 2011 o 16.00 hod.): Michalovce - Liptovský Mikuláš.

Uverejnené: 03.04.2011 18:36:56