Iuventa prvý zápas play off zvládla

Hádzanárky HK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom zápase semifinále play off nad bratislavským ŠKP 32:21. Zápas sa lámal v 42. minúte, keď hostky vyrovnali na 19:19, no od tej doby strelili do konca zápasu iba dva góly a Iuventa tak bezpečne dotiahla duel do víťazného konca. Zajtra sa odohrá v Chemkostav Aréne druhý zápas, ktorý je na programe o 11.30.

Skóre duelu otvorila domáca strelkyňa Polláková a keď následne bola presná aj Wollingerová, Iuventa viedla 2:0. Domáce hráčky naďalej diktovali tempo zápasu a v 4. minúte išli gólom Tobiášovej do vedenia 4:1. Bratislavčankám sa stále nedarilo dostať do zápasu a v 13. minúte po góle Tobiášovej na 9:5 sa rozhodol ich tréner Peter Olšavský k zmene brankárok, keď Škvareninovú vymenila Školková. Ani výmena brankárov rozbehnutú Iuventu nezastavila a v 17. minúte po góle Trehubovej už viedla 12:5. Kouč hostí na tento stav zareagoval oddychovým časom. Michalovčanky ešte v poslednej minúte prvého polčasu viedli 17:9, no hostky dvoma gólmi v poslednej minúte skorigovali stav na 17:11

Úvod druhého polčasu Iuventa zaspala, keď nestrelila gól dlhých osem minút. ŠKP šnúrou štyroch gólov znížila na 17:15 a tréner Daniš si vzal oddychový čas. Polláková síce upravila na 18:15, no Bratislavčanky šnúrou troch gólov v 41. minúte vyrovnali. Od tohto okamihu však strelili do konca zápasu iba tri góly a tak hráčky Iuventy dosiahla vysoké víťazstvo.

Michalovce - Bratislava 32:21 (17:11) - stav série 1:0

Pok. hody: 3/3  - 6/3, vylúčené: 3 - 2, Rozhodovali: Pešek a Pavlát (obaja ČR) - 800 divákov
IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 4/3, Bačíková 1, Horňáková, Hollá 2, Szöllösiová 2, Polláková 6, Rebičová, Maszkaľová, Hvostaľová, Tobiašová 7, Wollingerová 6, Trehubovová 4.
ŠKP: Školková, Škvareninová - Rychrárechová 5, Hlásniková, Kochanová 2, Globanová, Kováčová 1, Gáborová, H.
Janšáková 2/2, Z. Janšáková 2, Kodajová 9/1.

Najbližší program: 2. zápas semifinále play-off (nedeľa 1. mája 2011 o 11.30 hod.): Michalovce - ŠKP Bratislava, 3. zápas semifinále play-off (sobota 7. mája 17.30 hod. v Modre) ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce. Prípadný 4. zápas semifinále play-off (nedeľa 8. mája 11.00 hod. v Modre) ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce. Prípadný 5. zápas semifinále play-off (streda 11. mája 17.30 hod.) Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava.

Uverejnené: 30.04.2011 22:03:53