Topoľany si naďalej komplikujú život

Treťoligoví topolianski futbalisti nezvládli ani ďalší zápas v boji o záchranu.  Na domácom ihrisku tentoraz nestačili na vedúcu Lokomotívu Košice. Ak chcú Zemplínčania zotrvať v najvyššej regionálnej súťaži, musia sa v ďalších kolách podstatne zlepšiť.

Hoci zverenci trénera Jozefa Valkučáka ťahali v tomto stretnutí za kratší koniec, už po jedenástich minútach súboja sa mohli ujať vedenia. Tkáč však z hranice veľkého vápna strieľal ponad bránu. V polovici I.polčasu Loky spálila vyloženú gólovú príležitosť. Tiesnený Pavlovčák zareagoval v pokutovom území na Jurekov center, no loptu zachytil len končekmi prstov a z tejto ťažkej pozície ju poslal mimo svätyne.

V 22.min. sa všestranne lepší líder tabuľky dočkal gólu. Jurek odcentroval z ľavej strany a Riapošova hlavička skončila v sieti. Po tomto momente Topoľany na chvíľu ožili. Adam poslal loptu pred bránu, Ovšianik vypálil, ale L.Chovan si s jeho jedovkou poradil. Po dvadsiatich piatich minútach hry bolo vyrovnané, aj keď presný zásah zaznamenali hostia. Prízemný center si Grunvaldský v snahe odvrátiť loptu poslal do vlastnej brány.

V zostávajúcom priebehu úvodného dejstva si šance vypracoval už len hosťujúci kolektív. Po Lipnického prihrávke Riapoš nevyužil možnosť na vsietenie svojho druhého góluv stretnutí. V 28.min. ten istý futbalista po štandardnej situácii hlavou trafil ľavú žrď. Kto čakal, že po zmene strán si zemplínsky tím vytvorí súvislejší tlak, ostal nemilo prekvapený. Snahu a bojovnosť mu síce uprieť nemôžme, ale tieto atribúty na viditeľne futbalovejších železničiarov nestačili.

Tí mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu aj po dvoch tretinách zápasu. Po Pavlovčákovom centri sa poriadne oprel do lopty kanonier Lipnický. Delovku zblízka však gólman Komenda vyrazil pred tohto nebezpečného útočníka, no ten z päťky nepochopiteľne prestrelil bránu. Dvadsať minút pred záverečným hvizdom rozhodcu konečne pohrozil aj domáci celok. Adamov ďalekonosný priamy kop takmer z polovice ihriska zaletel do skrumáže, výbornú loptu však skôr reagujúci Karafa hlavou tesne minul. O všetkom sa rozhodlo osem minút pred koncom. Odrazenú loptu v pokutovom území zachytil Lipnický a pridal svoj ďalší treťoligový gól.

Topoľany - Lokomotíva Košice 1:2 (1:1)

Góly: 26.Grunvaldský (vlastný) - 22.Riapoš, 82.Lipnický, ŽK: Jurek, Takáč (obaja hostia), pred 200 divákmi rozhodoval Michalík, Topoľany:  Komenda - Adam, Kopka, Liška, M.Horňák - Tatár (72.Kopáč), Petro, Tkáč (68.Praščák), Ovšianik - Š.Horňák, Karafa (82.Surmin), Lok. Košice: L.Chovan - Borza, Grunvaldský, Kavka (59.Klučár), Lorinčák - Chmelo, Pavlovčák, Takáč, Jurek - Riapoš (76.Zajac, 90.Gere), Lipnický