files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Cyklojarné kilometre

 

           

Síce v malom množstve, no úspešne otvorili tohtoročnú cyklosezónu členovia najstaršieho michalovského Klubu slovenských turistov (NM KST) Turista, jazdou do už tradičného úvodného cieľa do Humenských vrchov konkrétne do časti Hiriač.

           

Pri oblohe bez jediného mráčika, s citeľne už hrejúcim jarným slnkom i vlažným vánkom v smere túry odkrúcali začiatočné kilometre z naplánovanej trasy do už spomínanej lokality v predhorí Vihorlatu. Prvé zastavenie (doladenie „tátošov“) na moste cez Šíravský kanál napájajúci „Laborčankou“ jednu z najväčších vodných plôch na Slovensku (32, 9 km2). Stavebné práce na tejto nádrži sa začali v máji 1962 a napúšťanie bolo započaté v novembri 1965. Pokračovanie s minimálnym absolútne nepostrehnuteľným stúpaním ich doviedlo do obce Zbudza. Prvýkrát sa spomína v roku 1301, no v jej chotári boli nájdené vykopávky už z neskorej doby kamennej. Známa je tiež ložiskom kamennej soli, zatiaľ nevyužívaným a ako to vyzerá ani tak skoro využívaným nebude. Pár kilometrov ďalej a sú pri vodnej nádrži Oreské po nábreží ktorej absolvovali pešiu exkurziu. Zaujala ich pomerne nízka hladina vody, po iné roky nebýva tak plytká, no ale aj čím ďalej tým viac napadnuté okolité stromy cudzopasným imelom. Slniečko pripeká, čas rýchlo uteká a tak je načase hotovať sa domov. Cestou ešte pietne postátie pri starobylom cintoríne, trochu pohoršenia nad zdevastovanými rigolmi rôznym komunálnym odpadom, no aj potecha z rozvoňaných kvitnúcich lánov repky olejnej a príjemný výlet sa končí.

           

Úvodná „tréningová“ cykloturistická akcia sa vydarila a preto hurá do ďalších stoviek bicyklových kilometrov.

 

 

Anton Hasák

predseda KST Turista Michalovce 
Uverejnené: 11.05.2011 11:48:31 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.