Kadetky 1. BK-D víťazkami medzinárodného turnaja, nestratili sa ani mladí Orli

Cez víkend sa v michalovskej Mestskej športovej hale a telocvični GPH uskutočnil medzinárodný basketbalový turnaj kadetiek a starších žiakov V4 SBA na ktorom sa zúčastnili družstvá Košíc, poľského Przemyslu, ukrajinského Ľvovu a domácich kolektívov. Tým sa na domácej palubovke darilo, pretože kadetky prešli turnajom bez prehry a zaslúžene si odniesli víťaznú trofej. Nestratili sa ani chlapci 1. BK, ktorí o prvé miesto prišli až v poslednom zápase, keď v priamom súboji podľahli poľskému Przemyslu.

Chlapci :

V turnaji starších žiakov sa z turnajového prvenstva tešili hráči poľského Przemyslu, ktorí nenašli ani v jednom zápase premožiteľa. Druhé miesto obsadili domáci basketbalisti. Tí prehrali iba z víťazom turnaja a získali cenné skalpy tímov Košíc a ukrajinského Ľvovu. V zápase o prvé miesto dlho viedli, prvú štvrtinu vyhrali 22:9, polčas 28:22, no na kvalitného súpera to nestačilo. Ten v druhom polčase otočil vývoj zápasu a zaslúžene sa tešil z prvenstva na turnaji. Tretie miesto obsadili hráči Košíc.

Kadetky :

V kategórii kadetiek sa najviac darilo domácim hráčkam. Zverenkyne trénera Janošova porazili v poslednom zápase turnaja poľský Przemysl a týmto víťazstvom si vybojovali prvé miesto na turnaji. Zápas sa odohrával úplne opačne ako chlapčenský. Hostky totiž neustále viedli a Michalovčanky sa dotiahli až na konci prvého polčasu. Druhý polčas sa obe družstvá ťahali o každý jeden bod. Domáce hráčky rozhodli o svojom triumfe až v záverečných minútach. Tretie miesto obsadili hráčky Tydamu Košice a posledné skončili dievčatá z Ľvovu.