Dopravno-cyklistická súťaž „Ja a môj bicykel“

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s autoškolou Perfekt a Slovenským červeným krížom zorganizovalo aj tento rok okresné kolo dopravno-cyklistickej súťaže „Ja a môj bicykel“. Súťaž sa uskutočnila dňa 8. júna 2011 v priestoroch Základnej školy P. Horova v Michalovciach.

Hlavným cieľom bolo prispieť k správnemu a bezpečnému správaniu sa detí v cestnej premávke a tým znižovať dopravnú nehodovosť.

Do súťaže sa zapojilo celkom 30 žiakov, pričom boli rozdelení do dvoch kategórii. V prvej kategórii boli deti vo veku 11 až 12 rokov, druhú tvorili súťažiaci vo veku 13 až 15 rokov.   Žiaci si v rámci súťažných disciplín overili vedomosti z pravidiel cestnej premávky a poskytovania prvej pomoci, kde plnili praktické úlohy a vedomostné testy.

Počas súťaže všetci statočne bojovali s cieľom, čo najlepšie reprezentovať seba i školu, no zvíťaziť mohlo iba jedno družstvo (v každej kategórii).  Na 1. mieste sa v oboch kategóriách umiestnili žiaci IV. Základnej školy v Michalovciach a 2. miesto opäť v oboch kategóriách patrilo žiakom Základnej školy Vinné. Tretie miesto v I. kategórii získalo Centrum voľného času Strážske a v II. kategórii žiaci VIII. Základnej školy v Michalovciach.

Víťazi súťaže, čiže žiaci IV. Základnej školy na Komenského ulici v Michalovciach, budú  reprezentovať seba, svoju školu a taktiež Okresné riaditeľstvo PZ v Michalovciach na krajskom kole, ktoré sa uskutoční dňa 17. júna 2011 v Košiciach.