Katarína Majorová víťazkou turnaja A triedy

Michalovčanka Katarína Majorová dosiahla vo svojej kariére ďalší výrazný úspech. V týchto dňoch totiž vyhrala prvý z piatich tenisových turnajov "A" triedy starších žiačok. Za celý turnaj stratila iba jediný set a zaslúžene sa tešili z víťaznej trofeje.

Dejiskom tohto turnaja bol areál TK Tatran Prešov. Situáciu komplikovalo počasie, ktoré sa podobalo viac jesennému ako letnému. V sobotu a v utorok niekoľkokrát prerušil zápasový program dážď, v pondelok sťažoval hráčkam situáciu silný vietor. Michalovská tenistka na ceste za celkovým víťazstvom postupne zdolala Michalovčanku Pillárovú 6:1, 6:3, v osemfinále si poradila zo svojou ročníkovou rivalkou Košičankou Adrianou Gregusovou 6:3,1:6,6:3. Svoju semifinálovú súperku Sáru Ježovú z Trenčína zmietla z kurtu výsledkom 6:0, 6:4. Finále dvojhry sa odohralo po výdatnom nočnom daždi. Podmienky na hru boli síce veľmi ťažké, no organizátori turnaja urobili výnimočnú prácu, aby sa turnaj odohral. Vo finále čakala na Majorovú Trnavčanka Sandra Jamrichovú. Michalovská tenistka si so svojou súperkou poradila tesným výsledkom 7:5, 7:6 (6) a zaslúžene sa tešila z celkového prvenstva na turnaji.

Víťazka turnaja sa s nami podelila o svoje pocity : „Som veľmi šťastná, že som tento turnaj vyhrala. Bolo to ťažké vďaka viacerým faktorom. Bolo nepríjemné daždivé a veterné počasie, v každom zápase som sa strela so snaživými súperkami. Bola som  nasadená č. 2, čiže väčšinu zápasov som hrala pod tlakom ako favoritka. Finále bolo veľmi vyrovnané a myslím, že sa mi ho podarilo zvládnuť hlavne vďaka skúsenostiam z minulosti, keď som už viacero ťažkých zápasov dokázala vo vetre vyhrať. Niekoľkokrát som otáčala nepriaznivý stav, v 1.sete som odvracala za stavu 3:5 setball súperky, po tomto zlome som ho ukončila výsledkom 7:5 V druhom sete po dobrom úvode som viedla 2:0, ale v zápätí prehrávala 2:4 aj 3:5. Som rada, že som to nakoniec zvládla v 2 setoch aj vďaka tajbrejku, v ktorom som ani raz nemala nepriaznivý stav a nemusela bojovať o víťazstvo v prípadnom  treťom sete.“

Uverejnené: 04.07.2011 13:13:34