files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

WinLand so štyrmi ukrajinskými posilami

Hádzanársky klub Hc winLand Michalovce získal ďalšie štyri posily. Po Tomášovi Urbanovi a Michalovi Holdošovi prichádzajú v priebehu niekoľkých dní do kádra extraligového nováčika štyria hráči z ukrajinskej najvyššej súťaže.

Štyri posily

Po Tomášovi Urbanovi a Michalovi Holdošovi prichádzajú v priebehu niekoľkých dní do kádra Hc winLand ďalší noví hráči. Spoza východných hraníc totiž mieria do Michaloviec štyria hráči z najvyššej ukrajinskej súťaže. Už v priebehu júna sa bolo trénerovi Janovi ukázať štrnásť hráčov z ukrajinskej ligy. Najviac ho zaujala štvorica hráčov 19-ročný Kučer, 21-ročný Sadovij, 26-ročný Tribulevič a 30-ročný Sviridovič. „Vybral som si práve týchto štyroch hráčov. Na zorganizovanom kempe ma presvedčili, že práve oni budú pre družstvo prínosom. My sme v tomto kempe nehľadali hráčov do počtu, my sme hľadali posily. Sú to univerzálni hráči, ktorí dokážu zahrať na viacerých postoch. V tíme ešte viac rozšíria konkurenciu a ja verím, že nám v extralige veľmi pomôžu,“ uviedol hlavné dôvody získania zahraničných posíl tréner Hc winLand Pavol Jano.

Pavol Jano víta posilnenie kádra

Traja už k dispozícii, štvrtý oddychuje

Tento týždeň dorazili do metropoly Zemplína tri zo štyroch posíl. Ľavej spojke Sadovému dal tréner voľno, pretože len nedávno sa vrátil z reprezentačného zrazu. K mužstvu sa táto úderná spojka pripojí začiatkom budúceho týždňa, keď winLand odchádza na sedemdňové kondičné sústredenie do maďarskej Nyiregiházy. Najviac si sľubujem od strelca Sadového. Už v mladom veku sa dostal do ukrajinskej reprezentácie a myslím si, že bude pre extraligu prínosom. Tribulevič je zase rýchle krídlo s ohromnou kondíciou. Kvalitnou spojkou je aj tridsaťročný Sviridovič. Ten dokáže zahrať na všetkých  troch spojkách a využiteľný je aj na pivote. Ďalšou posilou by mala byť devätnásťročná stredná spojka Kučer. Na tomto poste budeme mať dvoch mladíkov, keďže okrem Kučera máme v tíme ešte aj Pilníka, opísal svoje posily Jano. Hráči Hc winLand ešte do konca týždňa budú trénovať v domácich podmienkach. V nedeľu odchádzajú na týždenné kondičné sústredenie do maďarskej Nyiregiházy. Tam už bude družstvo zaberať pod dozorom nového kondičného trénera Rastislava Švického. Po návrate zo sústredenia sa už zverenci trénera Jana budú zaoberať hlavne hernou činnosťou. Dokopy odohrajú 12 až 13 prípravných zápasov. Ich súpermi budú maďarský Ferencvároš, či Tatabanya, poľský Stal Mielec, 16. augusta odohrajú prípravný duel s reprezentáciou Alžírska.

Trojica ukrajinský posíl : zľava : Kučer, Sviridovič, Tribulevič

Momentálny káder Hc winLand

Brankári: Kolpak, Bumbera, Serečun.

Pivoti: Krajňák, Géci, Piskay.

Krídla: Tribulevič, Frajkor, Tomáš Urban, Kysel, Regenda, Miňo, Kolár.

Spojky: Gamrát, Pilník, Sviridovič, Holdoš, Sadovij, Kučer, Oblažný

 

Program prípravných zápasov :

3.8. Tatabánya (Maď.) – winLand Michalovce

4.8. Fradi Budapešť (Maď.) – winLand Michalovce

6.8. 1. MHK Košice – winLand Michalovce

10.8. winLand Michalovce – Gyöngyös (Maď.)

13.8. winLand Michalovce - majster Alžírska

14.8. winLand Michalovce - majster Alžírska

16.8. Alžírsko - winLand Michalovce (v Budapešti)

17.8. Gyöngyös – winLand Michalovce

24.8. Stal Mielec (Poľ.) – winLand Michalovce

26.8. Satu Mare (Rum.) – winLand Michalovce

27.8. Satu Mare – winLand Michalovce

31.8. Stal Mielec – winLand Michalovce

 

Peter BrendzaUverejnené: 21.07.2011 21:46:09 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vbjsibs58jw24rcc.png
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.