files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Slovenky na úvod kvalifikácie ME 2012 v Michalovciach

Michalovská Chemkostav aréna bude dejiskom kvalifikačného duelu hádzanárok Slovensko - Chorvátsko, ktorý sa uskutoční v sobotu 22. októbra o 18.00.

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska sa opäť predstaví v Michalovciach. Zverenky trénera Štefana Katušáka odohrajú v tamojšej Chemkostav aréne úvodný domáci duel 6. kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2012 v Holandsku. Slovenky v sobotu 22. októbra privítajú od 18.00 h Chorvátky, ktoré by mali byť popri favorizovaných Dánkach (s nimi sa stretnú o tri dni skôr - 19. 10.) ich najvážnejšími konkurentkami v boji o jednu z dvoch postupových priečok. "Pre Michalovce sme sa rozhodli preto, lebo je to bašta slovenskej hádzanej. Ženy Iuventy prednedávnom získali titul majsteriek Slovenska a tamojší diváci majú hádzanú veľmi radi. A keďže majú k dispozícii modernú arénu, neváhali sme ani na minútu," citoval denník Korzár slová generálneho sekretára Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Martina Simonidesa, podľa ktorého ďalšie dejiská domácich kvalifikačných zápasov ešte nie sú určené. "Máme už nejaké predbežné návrhy, ale konkrétny zatiaľ nebudem. Chceme však, aby aj mestá, v ktorých sa ešte kvalifikácia nehrala, boli svedkami kvalitnej hádzanej," dodal M. Simonides.


V Michalovciach sa naposledy hral kvalifikačný zápas 2. decembra 2007, keď slovenské hádzanárky víťazstvom 37:23 nad Azerbajdžankami pred vypredaným hľadiskom starej športovej haly (1100 divákov) spečatili svoj postup do II. fázy kvalifikácie ME 2008. "Sme radi, že po dlhšom čase sa u nás uskutoční takýto duel. Chceme ukázať Slovensko Michalovciam a aj Michalovce Slovensku. Chorvátsko je atraktívny súper, ktorý je účastníkom blížiacich sa MS 2011 v Brazílii, ktoré štartujú len niekoľko týždňov po zápase v Chemkostav aréne, takže diváci sa majú na čo tešiť," povedal športový riaditeľ Iuventy Michalovce Jaroslav Čúrny.

Zdroj : SlovakhandballUverejnené: 22.07.2011 12:40:08 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/ekapbgbof5hfcw60.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vbjsibs58jw24rcc.png
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.