Iuventa s tesným víťazstvom

Hráčky Iuventy začali prvý domáci zápas s účastníkom pohára EHF rozpačito, keď prehrávala 0:1 a 1:2. Šnúrou troch gólov sa však domáce hráčky dostali do vedenia, keď v 5. minúte upravovala Geričová na 4:2. Bekescaba však dvoma rýchlymi gólmi vyrovnala. Do pvého výraznejšieho gólového trháku sa dostali hráčky Iuventy, keď v rozpätí 9. a 15. minúty zaznamenali 5 gólov. Strelecky to v tej chvíli išlo hlavne Geričovej, ktorá z nich strelila tri. Na gól Wollingerovej na 10:5, už zareagovala lavička hostí oddchovým časom. Ten Maďarkám pomohol, keď gólom Kelemenovej v 18. minúte znížili na rozdiel dvoch gólov 10:8. Následne však kontrovala aj Iuventy gólmi Geričovej a Rebičovej a na výsledkovej tabuli svietil stav 12:8. Hosťky však odpovedali šnúrou štyroch gólov a v 24. minúte za stavu 12:12 si oddychový čas zobral aj tréner Vura. Ten Michalovčankám pomohol, keď dvoma gólmi Horňákovej a jednom Wollingerov viedli 15:12. Hráčky hostí polčasoví výsledok už len korigovali gólom na 15:13.

Druhý polčas začali lepšie hráčky hostí, keď dvoma rýchlymi gólmi vyrovnali na 15:15. Potom sa obe družstvá naťahovali o každý jeden gól. Do výraznejšieho vedenia sa nakoniec dostali hráčky Bekescaby, keď v 41. minúte viedli po troch góloch bývalej hráčky Iuventy Dravaiovej 20:23. Domáce vyrovnali šnúrou troch gólov, keď dve sedmičky premenila Horňáková a následne Wollingerová vyrovnala. V 48. minúte síce ešte Dravaiová dostala Bekescabu opäť do vedenia, no to bolo poslednykrát, čo Maďarky v zápase viedli. Práve vtedy v bráne excelovala Kristína Sedláčková, ktorá svojimi zákrokmi privádzala hráčky hostí do zúfalstva. Strelecky sa prebudili obe krídla Holla a Hvostaľová. Výsledkom toho bolo v 52. minúte vedenie Iuventy 27:25. Od tohto stavu zanemanali domáce šnúru štyroch gólov a zdalo sa, že o zápase je rozhodnuté. Bekescaba sa v 26. minúte priblížila na rozdiel dvoch gólov, no následne kontrovala svojím prvým zárezom v stretnutí Lazorová. Hosťky v predposlednej minúte znížili gólom Kamperovej na 31:30, na čo zareagoval tréner Vura oddychovým časom. V poslednej minúte najprv mohla upokojiť domáce Bačíková, no nepremenila vyloženú šancu a dala tak nádej Bekescabe na vyrovnanie. Jej hráčky však už gól nestrelili, a tak sa Iuventa mohla tešiť z víťazstva.

Michalovce - Békescsaba 31:30 (15:13)

Vylúčené: 2 - 6. ČK: 52. Hajduchová (Békescsaba za tretie vylúčenie). Pok. hody: 8/6 - 1/1. Pred 300 divákmi rozhodovali Richvalský a Cibere.

IUVENTA: Gubiková, Sedláčková, Kudročová - Bačíková 3, Dudová, Feňovčíková, Geričová 9/3, Hollá 4, Horňáková 4/2, Hvostaľová 3, Polláková 2, Rebičová 1/1, Szollosiová, Wollingerová 4, Lazorová 1.

ELORE: Futakiová, Sipekiová, Veressová - Gerszényiová, S. Tóthová 2, Doimbiová, Zsilárová, Tarzániová, K. Tóthová, Szubasová 6, Kelemenevová 5, Hajduchová 3, Kmaperová 4, Szogiová 1, Vlcsková 1, Drávaiová 8/1.

Zdroj : iuventa

Uverejnené: 28.07.2011 21:46:04