MFK Zemplín potvrdil vedúcu pozíciu

Futbalisti MFK Zemplín si v 5. kole II. futbalovej ligy poradili s Rimavskou Sobotou , keď po troch presných zásahoch slávili víťazstvo 3:0. Kľúčovým momentom zápasu bol vlastný gól hostí v nadstavenom čase prvého polčasu. Druhé dejstvo už patrilo domácim hráčom, ktorý po dvoch presných zásahoch Ruskovského dokráčali k trom bodom a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Štastný strelec dvoch gólov je momentálne najlepším strelcom ligy, kde tróni s troma presnými zásahmi. Tento moment ho však vôbec neznervózňuje a radšej sa sústredí na tímové výsledky.

Rozhodujúci moment zápasu prišiel po centri Isaacsa

Zápas sa zlomil na konci prvého polčasu

Začiatok šlágra 5. kola medzi prvým a štvrtým tímom tabuľky sa niesol v znamení hostí. V prvej polovici úvodného polčasu mali Gemerčania optickú prevahu a domáci sa len ťažko presadzovali proti pozornej obrane. Obrat zápasu nastal v nadstavenom čase. Center Isaacsa si totiž hosťujúci kapitán Gergely Geri zrazil do vlastnej brány. "Tento moment by som hodnotil ako zlom zápasu. Dovtedy sme boli lepším mužstvom na ihrisku, ale gól do šatne domácich naštartoval. Priznám sa, po tridsiatich odohrataých minútach som vôbec nerátal, že tu prehráme o čo i len jeden gól, nieto hneď o tri," povedal po zápase sklamaný tréner hostí Branislav Mráz. V druhom polčase už domáci kontrolovali dianie na ihrisku. Svoju prevahu potvrdili dvoma gólmi, ktoré strelil krajný stredopoliar Ruskovský. Tréner domácich, ktorému chýbali útočníci Kunca (na skúške v holandskom Arnheme) a Fotýik, či Špilár (zranenie) by bol spokojný aj s jednogólovým víťazstvom. "V tomto zápase nám prakticky chýbal útok, hrali sme bez klasického forvarda. Velmi nám chýbal Domino Kunca, ktorý je na skúške v Holandsku.  Aj keď nám chýbal, veľmi mu prajem, aby na tejto skúške uspel a v rámci svojej kariéry sa posunul ďalej. Dnes by som bol spokojný s každým víťazstvom, no trojgólové ma naozaj milo prekvapilo," zdôraznil Vlastimil Petržela, ktorého gólové prebudenie Ruskovského naopak neprekvapilo. Palo na tréningoch ukazuje čoho je schopný. Bolo len otázkou času, kedy to ukáže aj v zápase. Tento duel sa mu musím povedať náramne vydaril," dodal Petržela k výkonu dvojgólového strelca.

Po piatich kolách najlepším strelcom ligy

V druhom polčase strelecky explodoval krajný stredopoliar tímu Pavol Ruskovský. Ten rozhodol zápas prvého kola proti Lučencu, keď dával gól na 2:1. potom odohral prvý polčas v Ružoberoku, kde sa v 45. minúte zrazil so súperom a skončil v nemocnici s otrasom mozgu. Následne vynechal ďalšie dve kolá a v základe nastúpil až proti Rimavskej Sobote. "Tento zápas bol, aj keď sa to pri pohľade na výsledok nezdá, veľmi ťažký. Rimavská má veľmi dobré mužstvo. My sme chceli streliť prvý gól, čo najskôr, ale zo začiatku sa nám to vôbec nedarilo. Veľmi nám však pomohol prvý gól, ktorý sme strelili aj s prispením šťasteny. V druhom polčase sme už hrali svoju hru a ku koncu by som povedal, že to bola z našej strany exibícia," zhodnotil zápas šťastný dvojgólový strelec, ktorému sme pripomenuli, že je s troma gólmi momentálne najlepším strelcom súťaže. "Tak na túto štatistiku vôbec nepozerám. Som rád, že sa mi strelecky darí, ale prvoradé sú pre mňa výsledky mužstva. Momentálne trónime na prvom mieste tabuľky a ja dúfam, že tam vydržíme čo najdlhšie," dodal Ruskovský.

Štatistika :

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 3:0 (1:0)
Góly:
60. a 71. Ruskovský, 45. G. Geri (vlastný), ŽK: 23. D. Leško, 42. Obročník, 45. Morháč, 77. G. Geri (všetci Rim. Sobota), ČK: 81. Obročník (Rim. Sobota) po druhej ŽK, rozhodovali: Prešinský - Bednár, Cuninka, 2360 divákov

Ostatné výsledky 5. kola :

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - TJ Spartak Myjava 0:2 (0:0), MFK Dolný Kubín - FK LAFC Lučenec 2:0 (2:0), ŠK SFM Senec - MFK Dubnica 0:0, FC Petržalka 1898 - FO ŽP Šport Podbrezová 0:0, FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Ružomberok "B" 0:0

1. Pavol Ruskovský (Michalovce) - 3 góly

2. Róbert Kovaľ, Filip Serečin (obaja Michalovce), Pablo Podio (Podbrezová), Juraj Siman, Marek Lejko (obaja Dolný Kubín), Ivan Schranz (Petržalka), Marek Plichta
(Senec), Andrej Lovás (Ružomberok "B"), David Leško (Rimavská Sobota), Martin Černáček (Myjava), Martin Jaworek (Dolný Kubín) - 2 góly

13. Gabriel Pisárik (Rimavská Sobota), Pavol Straka, Pavol Kosík, Peter Sládek (všetci Myjava), Dominik Fótyik, Jakub Hottek (obaja Michalovce), Radovan Kulík,Róbert Mižík (obaja Lučenec), Martin Železník, Zoltán Bognár, Martin Gabriel (všetci Senec), Róbert Ujčík, Ján Podolský (obaja Dolný Kubín), Bernardo Dias Frizoni, Peter Palencsár, Tevin Ojirogbe (všetci Moldava nad Bodvou), Tomáš Čekovský, Hector Tubonemi, Ján Nosko, Milan Harvilko, Michal Cmarko, Vladimír Pešič, Lukáš Migaľa, Milan Siheľský (všetci Podbrezová), Tomáš Krbeček, Tomáš Sedlák, Matúš Sobota (všetci Ružomberok "B"), Martin Mikulič, Maroš Schustrík (obaja Petržalka), Matej Ižvolt, Lukáš Beňo (obaja Dubnica nad Váhom), Martin Labaška (Liptovský Mikuláš) - 1 gól

Vlastný gól: Gergely Geri (Rimavská Sobota)