Hc winLand vysoko zdolal Košice, dnes proti Satu Mare

Hádzanári Hc winLand porazili v utorňajšom prípravnom zápase minuloročného finalistu extraligy Košice vysoko 35:21. Zverenci trénera Jana tento víkend odcestovali do Rumunska, kde nastúpia na dva prípravné zápasy proti Satu Mare, ktorý je účastníkom tamojšej najvyššej súťaže.

Základom kvalitná obrana

Nováčik extraligy nedal Košiciam od začiatku zápasu žiadnu šancu na dobrý výsledok. Výbornou obranou, za ktorou stál pozorný Kolpak nedovoľovali súperovi prakticky nič a prvýkrát inkasovali až v 20. minúte za stavu 11:0. „Mali sme veľmi dobrý úvod. Výborná obranu, prechod do protiútoku, prakticky všetko nám vychádzalo. Po prestriedaní v druhom polčase už naša obrana nebola taká dôrazná. Podľa môjho názoru sme však odohrali výborný zápas, v dobrom tempe a s vysokým víťazstvom môžeme byť spokojní,“ povedal brankár, ktorý v prvom polčase inkasoval iba päť gólov a prvý z nich inkasoval až v 20. minúte. „Ja to takto nepreceňujem. Takýchto zápasov, keď som inkasoval iba niekoľko gólov, za polčas som už zažil niekoľko. Chlapci príkladne bojovali v obrane a mne sa za takouto obranou chytá oveľa lepšie,“ dodal ešte Kolpak, ktorý v minulosti pôsobil v bundesligových Ostringene, či Rhein Neckar a vo februári tohto roka prestúpil do tímu Hc winLand.

V extralige najvyššie ciele

Domáci hráči o svojom víťazstve nad minuloročným finalistom extraligy rozhodli už v prvom polčase, keď si do prestávky vypracovali jedenásťgólové vedenie 16:5. V druhom dejstve sa už taká dynamická hádzaná nehrala. „Začiatok zápasu sme zvládli výborne. Vychádzali sme z kvalitnej obrany, chytil sa aj Maroš v bráne. Do polčasu sme si urobili slušný náskok a v druhom sme už len kontrovali hru,“ uviedol po zápase strelec štyroch gólov odchovanec košickej hádzanej Tomáš Urban. Ten prišiel do Michaloviec na ročné hosťovanie z maďarskej Tatabanyi. „V Michalovciach som veľmi spokojný. Máme tu ambiciózny tím, ktorý chce niečo dokázať. Dúfam, že našu silu ukážeme aj v majstrovských zápasoch a v extraligovej tabuľke sa budeme pohybovať na čo najvyšších miestach,“ dodal reprezentačný krídelník

Dnes a zajtra proti Satu Mare

Zverenci trénera Jana si nevydýchnu ani počas tohto víkendu. Už dnes ich totiž odcestovali do Rumunska, kde sa stretnú s tamojším prvoligovým klubom CSM Municipal Satu Mare. Zápasy s týmto klubom sú naplánované na dnes o 17:00 a zajtra o 11:30. Generálkou na extraligu bude pre nich zápas s poľským Stal Mielec. Ten mali zo začiatku odohrať v Poľsku, ale možno nastane zmena. Práce v Mestskej športovej hale prebiehajú oveľa rýchlejšie, ako sa predpokladalo, a tak chcú funkcionári klubu, aby sa zápas odohral v Michalovciach. O tom, kde sa stretnutie medzi Michalovcami a Mielcom odohrá, vás budeme informovať začiatkom budúceho týždňa. Zápas s druhým tímom poľskej ligy by mal byť pre Hc winLand generálkou na extraligu. Prvý zápas tejto súťaže absolvujú zverenci trénera Jana v sobotu 3. septembra o 18.00, keď nastúpia na ihrisku Považskej Bystrice. V ďalšom kole cestujú do Topoľčian a doma ich diváci budú môcť vidieť až v treťom kole, keď v Mestskej športovej hale privítajú Košice. Tento zápas sa neuskutoční v piatok 16. 9. ako sme informovali, ale už o dva dni skôr v stredu 14.9. o 18.30.

Hc winLand Michalovce – 1. MHK Košice  35:21 (16:5)

Vylúčenia: 3-1, Rozhodovali: Richvalský, Cibere, Divákov: 200

Hc  winLand: Kolpak, Bumbera, Serečun - Gamrát 4, Huňady 2, Sadovij 5, Miňo 5, Tribulevič 2, Sviridovič 1, Kollár 1, Géci, Urban 4, Holdoš 3, Pilník 2, Krajňák 3, Kučer 3

1. MHK: Cibere, Dulina, Blicha - Hriňák, Hruščák 7, Dani, Maguška, Farkašovský 3, Hričišin 1, Ľoch 3, Bokol 4, Pristaš, Pecha 3

Ďalší program Hc winLand :

26.8.2011 17:00 Satu Mare(Rumunsko) - Hc winLand Michalovce

27.8.2011 11:30 Satu Mare(Rumunsko) - winLand Michalovce

31.8.2011 17:00 Stal Mielec(Poľsko) - Hc winLand Michalovce (ešte nie je určené dejisko, je možné, že sa zápas odohrá aj v Michalovciach. O tom, kde sa zápas odohrá vás budeme informovať začiatkom budúceho týždňa)

03.9.2011 18:00 Považská Bystrica - Hc winLand Michalovce (1.kolo extraliga)

10.9.2011 18:00 Topoľčany - Hc winLand Michalovce (2.kolo extraliga)

14.9.2011 18:30 Hc winLand Michalovce - Košice (3.kolo extraliga)