Tesná prehra rezervy MFK

Rezerva MFK Zemplín prehrala na ihrisku Vyšného Opátskeho tesne 3:4.

Po dopoludňajšej prehre A - mužstva vyšla naprázdno aj jeho rezerva, hrajúca v súťaži Majstrovstvá regiónu Východ. V zápase 6. kola totiž Zemplínčania podľahli Vyšnému Opátskemu na jeho ihrisku 3:4, po polčase 1:2. V otvorenom súboji dvoch technicky vyspelých mužstiev si prišli diváci na svoje, pretože boli svedkami až siedmich gólov, ktorí však padli po hrubých chybách v obrane. Michalovciam sa podarilo v 22. minúte otvoriť skóre, keď sa po peknej akcii hlavou presadil Lukáš Ďuďa. V 35. minúte sa domácemu celku podarilo vyrovnať zásluhou Jozefa Majoroša a o minútu Vyšné Opátske už bolo vo vedení, keď sa do streleckej listiny zapísal Bandžuch. Hneď po príchode za šatní MFK Zemplín opäť skóroval, útočník Lukáš Forgáč využil obrovskú hrúbku domáceho gólmana a vyrovnal na 2:2. Gólová prestrelka pokračovala aj ďalej, o päť minút strelil svoj druhý gól v zápase skúsený Jozef Majoroš. V 73. minúte sa druhýkrát presadil aj Lukáš Ďuďa na opačnej strane, ktorý hlavou vyrovnal na 3:3. Gólová bodka zaujímavého zápasu však patrila Vyšnému Opátskemu, ktoré v 81. minúte strelilo po rohovom kope zásluhou Zabavníka štvrtý gól a mohlo sa tešiť z vydretého víťazstva 4:3.

TJ FK Vyšné Opátske - MFK Zemplín Michalovce B 4:3 (2:1)

Góly: 35. J. Majoroš, 36. Bandžuch, 51. J. Majoroš, 81. Zabavník - 22. Ďuďa, 46. L. Forgáč, 73. Ďuďa

ŽK: Janek (Michalovce)

MFK ZEMPLÍN: Makeľ - Janek, Rad. Urban, Dargaj (65. Tokár), Podhorín - Kokočák, V. Kostovčík, Mihok, Gamkrelidze - L. Forgáč, Ďuďa