Hladké víťazstvo Iuventy

Hádzanárky michalovskej Iuventy si v sobotňajšom domácom súboji tretieho kola spoločnej slovensko-českej súťaže bez problémov poradili s ŠKP Piccard Senec, ktorý zdolali presvedčivo 44:20 (24:10). Vo WHIL teraz nasleduje dvojtýždňová reprezentačná prestávka, po ktorej Iuventu čaká dvojzápas s talianskym HC Sassari v rámci druhého kola Pohára víťazov pohárov.

Skóre zápasu síce otvorila hráčka Senca Neštická, no to bolo poslednýkrát, čo hostky v zápase viedli. Domáci odpovedali gólmi Wollingerovej, a Bachyrieva. Keď spomenutá ukrajinská legionárka strelila ďalší gól, v 3. minúte bol stav 3:1. Domáce hráčky pokračovali vo svojej hre a trestali každú chybu Senca. Potom, čo domáca krídelníčka Hollá strelila v 8. minúte gól na 8:3, tréner Senca Kelemen si vybral oddychový čas. Hneď po oddychovom čase sa presadila Kurčinová, ktorá upravila na 7:4, no na jej gól odpovedala domáca kanonierka Tobiášová. Hráčky Iuventy v prvom polčase naďalej kontrovali hru a zvýšovali svoj náskok. V 17. minúte strelila Wollingerová gól na 15:8. Strelecky sa v prvom dejtsve presadzovali hlavne Bachyrieva (všetkých 9 gólov dala v prvom polčase) a Hollá (5). V 20. minúte už bol rozdiel skóre desaťgólový, keď Bachyrieva premenenou sedmičkou upravila na 19:9. Zverenkyne trénera Vuru pokračovali vo svojej streleckej exibícii a po góle Rebičovej už viedli 22:9. Desaťminútovú streleckú odmlku hráčok hostí pretrhla až v 30. minúte Kurčinová, ktorá premenenou sedmičkou uzavrela prvý polčas výsledkom 24:10.

V druhom polčase dal tréner Vura príležitosť viacerým hráčkam lavičky. Na ihrisku sa už neobjavila najlepšie strelkyňa zápasu Bachyrieva. Domáce hráčky aj tak pokračovali v streleckom koncerte. V 40. minúte upravila Szollosiová na 30:14. O ďalšie dve minúty už po Pollákovej góle viedla Iuventa 32:14. Po góle Kovaličkovej v 48. minúte viedla Iuventa už o dvadsať gólov 36:16. O chvíľu nato si vzal tréner Kelemen oddychový čas, no ani ten nezabral. V 53. minúte už Terka Szollosiová upravovala na 40:18. Odovzdané hráčky hostí sa v druhom polčase nezmohli prakticky na nič. Ich prehra by bola ešte vyššia, nebyť nepremených šancí Iuventy. Posledný gól Michaloviec v zápase zaznamenala Bačíková, ktorá upravila konečné skóre na 44:20. Iuventa si tak prípisala najvyššie tohtosezónne víťazstvo a so šiestimi bodmi sa dostala na čelo WHIL.

Štatistika:

Michalovce - Senec 44:20 (24:10)

Vylúčené: 5 - 3.

Pok. hody: 6/5 - 5/3.

Rozhodovali: Daňo a Sabol.

Divákov: 800.

IUVENTA: Kudročová, Gubiková - Bachyrievová 9/4, Bačíková 3, Geričová 1, Szöllösiová 5, Polláková 5, Hollá 6, Horňáková 4, Tobiašová 2, Wollingerová 3, Hvostaľová, Rebičová 3/1, Kovaličková 3. Tréner: J. Vura.

ŠKP PICCARD: Vargová, Ladicsová, Leviczká - Palková 1, Gallisová, Kodajová 2/1, Tučnovičová, Kupkovičová 1, Neštická 5, Kurčinová 5/3, Négliová 1, Marčeková 1, Popovičová, Koníková 4. Tréner: Š. Kelemen.

Ostatné zápasy 3. kola: predohrávka: streda 14.9.: Veselí - Most 30:24 (15:12), Sobota: Zlín - Slavia Praha 27:30 (13:15),  Olomouc - Nitra-Sereď 37:24 (19:10), Šaľa - Písek 32:30 (15:13), Poruba - Partizánske 33:31 (19:17).

Nasledujúci program: 1. zápas 2. kola PVP: HC Sassari - IUVENTA (piatok 30. 9. 2011 o 17.30 hod. v Michalovciach), 2. zápas 2. kola PVP: IUVENTA - HC Sassari (sobota 1. 10. 2011 o 17.30 hod.), dohrávka 4. kola WHIL: Partizánske - IUVENTA (streda 5. 10. 2011 o 18.00 hod.), 5. kolo WHIL: IUVENTA - Zlín (sobota 8. 10. 2011 o 17.30 hod.), 6. kolo WHIL: Poruba - IUVENTA (streda 12. 10. 2011 o 18.00 hod.).

Zdroj : Iuventa Michalovce