Desaťgólová výhra Iuventy, dnes na programe odveta

Hádzanárky Iuventy Michalovce urobili v piatok prvý krok k postupu do 3. kola Pohára víťazov pohárov žien 2011/2012. Michalovčanky si v prvom zápase 2. kola tejto európskej pohárovej poradili vo svojej Chemkostav aréne s talianskym družstvom HC Sassari, ktorý figuroval v zápise ako domáci tím, jednoznačne 37:27 (17:14). Zverenky trénerskej dvojice József Vura - Tomáš Hlavatý odohrajú odvetu v sobotu 1. 10. od 17.30 h. Úradujúci slovenský šampión bude mať aj v tomto stretnutí výhodu domáceho prostredia.

Skóre úvodného súboja otvorila už po 20 sekundách Hollá, ale Talianky dvoma gólmi Ukrajinky Černovovej otočili skóre vo svoj prospech. Až do 17. minúty sa súperi striedali vo vedení, až sa podarilo Hollej vytvoriť gólom z krídla menší náskok (7:9). Ten dlho nevydržal, ale ďalší gól Hollej znamenal v 28. minúte dovtedy najvyššie vedenie Iuventy (12:16). Súperi išli do kabín za stavu 14:17, ktorý aj odzrkadľoval priebeh prvého dejstva.

Iuvente vyšiel vstup do druhého polčasu ako zo sna, prvých deväť minút po prestávke vyhrala 8:1 a celkovo získala rozhodujúci desaťgólový náskok (15:25). V 40. minúte rozhodcovia prísne vylúčili michalovskú Bachyrievovú, ale ani to michalovský stroj nezabrzdilo. Aj keď domáci tréner József Vura postupne šetril opory na zajtrajší zápas, Iuventa v 52. minúte po góle Horňákovej už aj o dvanásť gólov (21:33). Domáce hádzanárky napokon vyhrali presvedčivým rozdielom desiatich gólov, ktorý by im mal stačiť na postup do tretieho kola.

Štatistika:

Sassari - Michalovce 27:37 (14:17) - prvý zápas

Vylúčené: 4 - 4. ČK: 40. Bachyrievová (Iuventa za faul). Pok. hody: 2/2 - 6/4. Rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srbsko) - 600 divákov.

IUVENTA: Kudročová, Gubiková - Bachyrievová 6/2, Bačíková, Geričová 3/1, Szöllösiová 5, Polláková 5, Hollá 6, Horňáková 1, Tobiašová 9/1, Wollingerová 1, Hvostaľová, Kovaličková 1. Tréner: J. Vura.

HC ASD: Morealleová, Guidiceová - Pistelliová 4, Albertiniová 2, Pirasová, Černovová 10/2, Onnisová 2, Continiová 1, Furlanettová 2, Gheorgheová 4, Pastorová 1, Pepeová 1. Trénerka: Koka Milatovičová.

Nasledujúci program: 2. zápas 2. kola PVP: IUVENTA - HC Sassari (sobota 1. 10. 2011 o 17.30 hod.), dohrávka 4. kola WHIL: Partizánske - IUVENTA (streda 5. 10. 2011 o 18.00 hod.), 5. kolo WHIL: IUVENTA - Zlín (sobota 8. 10. 2011 o 17.30 hod.), 6. kolo WHIL: Poruba - IUVENTA (streda 12. 10. 2011 o 18.00 hod.).

Zdroj: Iuventa Michalovce