Prvá domáca prehra. Dukla nestačila na Senicu

Hokejisti HK Dukla Michalovce stratili prvýkrát body na domácom ľade, keď v zápase 10. kola podľahli Senici 3:5. Dukle nevyšla hlavne prvá tretina, ktorú jej hráči prehrali 0:3. V druhej časti sa síce rýchlo presadil Minčák, no na jeho presný zásah o minútu odpovedali aj hostia. Tlak Dukly v záverečnej tretine už vyrovnanie nepriniesol. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka si tak pripísali na svoje konto prvú domácu prehru. V ďalšom kole cestuje Dukla v piatok do Považskej Bystrice. Doma ju uvidíme opäť v utorok 18.10., keď o 17.00 privítajú jej hokejisti Bardejov.

Hokejisti Dukly nezačali prvú tretinu vôbec zle. Už vo štvrtej minúte ušla dvojica mladíkov Kovaľ, Fajčák, ktorí však prečíslenie dvoch na jedného nevyužili. Následne hrali domáci hokejisti presilovú hru, keď senický Šimek prerušil faulom aktivitu Bednára. Presilovú hru však Michalovčania zahrali zle a nevypracovali si v nej ani jednu šancu. V 8. minúte mohol otvoriť Bednár, no jeho strela za chrbát golmana Kristína neprešla. Trest prišiel okamžite. Po kombinácie druhej formácie hostí sa do šance dostal Šimek a prvýkrát v zápase nedal Kotvanu šancu. V 13. minúte už mohlo byť 0:2, no Kotvan s námahou zneškodnil strelu Dubca. O minútu však už bol na Šúrkovu koncovku prikrátky a hostia viedli o dva góly. Dukla mohla znížiť v závere tretiny, keď na trestnú lavicu putoval Kopecký. V tejto presilovke však ušla dvojica Lezo, Vaškovič a po strele druhého menovaného sa skóre menilo opäť. Po treťom góle opustil bránu golman Kotvan, ktorého vystriedal Božík.

Na začiatku druhej tretiny mohol znížiť Slovák, no na ľade ležiaceho Kristína neprekonal. Čo sa nepodarilo jemu, sa v piatej minúte podarilo Minčákovi, ktorý po krásnej akcii znížil na 1:3. O niekoľko sekúnd išiel na trestnú lavicu Bednár a hostia hneď svoju prvú presilovku využili na strelenie štvrtého gólu. Zaslúžil sa oň obranca Reissmuller. Trojgólovú stratu mohol znížiť Minčák, no potom, čo obišiel aj brankára hostí, nemal už priestor na zasunutie puku do bránky. V 36. minúte mala Dukla obrovskú šancu na skorigovanie výsledku, keď 16 sekúnd hrali jej hokejisti presilovku piatich proti trom. Svoju šancu však nevyužili.  Takúto istú možnosť dostala v závere druhej časti aj Senica, no ani jej hráči dvojnásobnú presilovku nezvládli.

Domáci hokejisti začali záverečnú časť náporom. Kristín najprv zlikvidoval šancu Halása, no na následnú strelu Slováka už nemal šancu. O niekoľko sekúnd neskôr mohol dať kontaktný gól Minčák, no s jeho tvrdou strelou si Kristín poradil. Obrovskú šancu znížiť výsledok mala Dukla v 47. minúte, keď po vylúčení dvoch hráčov Senice, zahrávala dlhú 110 sekundovú presilovku piatich proti trom. O niekoľko sekúnd išiel na lavicu hanby za vyhodenie puku aj Vaškovič. Domácim hokejistom sa nakoniec túto prevahu podarilo využiť, keď sa strelou od modrej už v presile iba o jedného hráča presadil Valentín. Michalovčania vrhli všetky sily do útoku. V 50. minúte unikla dvojica Šechný, Slovák, no ich zakončeniu zabránil opäť faul hostí. Počas tejto prevahy, mohol vyrovnať Šechný, no jeho gólovú strelu Kristín zneškodnil. Domáci aj napriek obrovskej prevahe v závere už vyrovnajúci gól nestrelili. Najbližšie k nemu mali Mach a Halás, no brankár Senice ich obrovské šance zlikvidoval. Počas záverečnej power – play sa sekundu pred koncom presadil Vaškovič, ktorý upravil stav zápasu gólom do prázdnej brány domácich na 3:5.

HK Dukla Michalovce - HC Dukla Senica  3:5 (0:3), (1:2), (2:1)

Góly: 25. Minčák (Paľovčík, Kadlubiak), 45. M. Slovák (Žemba, Valentín), 49. Valentín (Žemba, M. Slovák) pres/1 – 9. Šimek (Kopecký, Záhumenský), 15. Šúrek (Herda, Šebesta), 19. Vaškovič (Lezo) oslab/1, 26. Reissmuller (Vaškovič, Lezo) pres/1, 60. Vaškovič (Šúrek).

Vylúčenia: 5:10. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Orolín (Bednár, Gajdoš). Divákov: 1350.

Michalovce: Kotvan (19. Božík) - Žemba, Valentín, Kadlubiak, Hančák, Boržík, Šeliga, Boltun – M.Slovák, Šechný, Mach - Bednár, Paľovčík, Minčák - Fajčák, Kovaľ, Králik - Boltun, Halás, Podsedlý.

Senica: Kristín - Škápik, Reissmüller, Zahumenský, Janík, Ondrovič, Král, Kocian - Vaškovič, Lezo, Dubec - Kopecký, Šimek, Mikolášek - Herda, Šúrek, Šebesta - Kuník, Adamec, Hlinka.

Ostatné výsledky 10.kola: Trnava - Liptovský Mikuláš  2:3 (1:0,1:1,0:2), Spišská Nová Ves - Piešťany  6:1 (1:0, 4:1,1:0), Trebišov - Bardejov 3:5 (0:0,2:2,1:3), Topoľčany - Detva  5:3 (2:2,1:1,2:0), Púchov - Považská Bystrica 3:4 po predlžení (1:1,0:1,2:1 - 0:1).

Ďalší program Dukly: 11.kolo: Piatok 14:10: Považská Bystrica - Michalovce. 12.kolo: Utorok 18.10 o 17.00: Michalovce - Bardejov. 13.kolo: Piatok 21.10: Detva - Michalovce. Pridaný zápas: Nedeľa 23.10 o 17.00 Michalovce - SR 20. 14.kolo: Utorok 25.10. o 17.00 Michalovce - Detva.

Uverejnené: 11.10.2011 21:17:55