Hc winLand aj s tretím domácim víťazstvom

Hádzanári Hc winLand porazili v 9. kole najvyššej hádzanárskej extraligy na svojej palubovke celok Topoľčian o sedem gólov 30:23. Na svoje konto si tak pripísali štvrtú výhru v rade, keď na víťazstvo v Bardejove nadviazali troma domácimi výhrami. V ďalšom kole cestujú zverenci trénera Pavla Jana do Košíc, kde v piatok 21.10. o 18.00 odohrajú zápas 10. kola. Doma ich môžu priaznivci hádzanej vidieť opäť v stredu 26.10, keď o 18.30 privítajú na svojej palubovke lídra súťaže Nové Zámky, ktoré trénuje rodený Michalovčan Peter Hatalčík.

Aj keď Michalovčania v druhom kole triumfovali na palubovke Topoľčian (21:23), ten kto očakával ľahký zápas, náramne sa mýlil. Topoľčany prišli do Michaloviec nabudené stredajším víťazstvom nad Hlohovcom. Skóre zápasu otvoril v druhej minúte Mokriš, na ktorého presní zásah odpovedal domáci Urban. V 8. minúte sa strelecky presadil Gamrát a upravil skóre zápasu na 4:2. Hostia vyrovnali v 12. minúte, keď po Vlčkovom góle bol stav 5:5. Následne sa presadil aj Kovačech a Topoľčany opäť viedli 5:6. Na tento stav odpovedali dvoma presnými zásahmi Gamrát a Urban, ktorí opäť dostali winLand do vedenia. Prvý výrazný náskok v zápase si vypracovali domáci hráči v 27. minúte, keď po presnom zásahu Géciho viedli 13:8. Na tento moment zareagoval hosťujúci tréner Jakubička oddychovým časom. Ten jeho zverencom pomohol, pretože do konca prvého polčasu znížili šnúrou štyroch gólov na 13:12.

V úvode druhého polčasu vyrovnal zo sedemetrového hodu Vlčko. Následne sa však dvakrát presadil Tybulevič a winLand viedol opäť o dva góly 15:13. Topoľčanom sa opäť podarilo vyrovnať v 41. minúte, keď po góle Mokriša bol stav 16:16. Obe mužstvá sa následne ťahali o každý jeden gól. Zlom zápasu nastal až v záverečnej pätnásťminútovke, ktorú vyhrali zverenci trénera Jana 11:4 a v ťažkom zápase si tak zaslúžene pripísali na svoje konto dva body.

Hc winLand Michalovce – HK Topoľčany  30:23 (13:12)

Vylúčení: 3-4. Pok. hody: 1/1-3/2. Rozhodovali: Karlubík, Struhár. Divákov: 550.

Michalovce: Bumbera, Kolpak – Kučer 3, Kollár, Pilník, Frajkor, Krajňák, Sadovyj 1, Svyridovič, Gamrát 4, Miňo 5, Urban 6, Tybulevič 7/1, Géci 4.

Topoľčany: Rafael, Halgaš – Piterka, Schwarz, Mokriš 8, Bačik 1, Vlčko 4/2, Kopecký 2, Kľačanský 1, Šnirc, Hurtiš 1, Žilinčík 1, Ďurček, Kovačech 5, Malo.

Uverejnené: 15.10.2011 13:04:50