Výrazné víťazstvo Orlov

Basketbalisti 1. BK Michalovce zvíťazili v zápase 3. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ na palubovke Abovie Košice vysoko 77:48, keď o svojom presvedčivom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali o dvadsať bodov 41:21. Strelecky sa darilo hlavne hrajúcemu trénerovi Romanovi Rakovskému, ktorý nastrieľal 27 bodov a autorovi osemnástich bodov Michalovi Maškulíkovi. Najbližší zápas odohrajú orli na domácej palubovke už v piatok 21.10.2011 o 18:45 v telocvični GPH, keď privítajú družstvo Kapybary Košice.

Orli nastúpili v základnej zostave R.Rakovský, V.Mitterpák, Mižák, Maškulík, Vaníček. V Košiciach sa čakal vyrovnaný zápas najmä kvôli absencii podkošových hráčov hostí, čo sa ale nepotvrdilo a orli vyhrali rozdielom triedy. Orli v prvých dvoch štvrtinách vynikajúco bránili a pomáhali si v obrane. Po jednoduchých akciách zakončovali aj s prehľadom v útoku a od začátku si vytvorili náskok, ktorý do polčasu narástol na 20 bodov. Väčšina košov orlov padla po pekných a kombinačních akciách. Strelecky sa zaskvel najmä hrajúci tréner R.Rakovský, ktorý dal 23 bodov (v zápase 27 bodov) v prvom polčase a podal zatiaľ najlepší výkon v tejto sezóne. V obrane vynikli Vaníček s Mižákom. V druhom polčase sa začal strelecky presadzovať Maškulík a keď sa snažili hostia znížiť dvoma trojkami ich do kolien poslal netradične Mižák (v zápase trojky 2/2). Hosťom sa podarilo eliminovať najmä výškovú prevahu pod košom čo rozhodlo o konečnom výsledku. Za bojovný výkon v obrane a v doskoku treba pochváliť mladého Tomáša Mitterpáka. Ďalšou zaujímavosťou je, že v zápase orli premenili všetkých 9 trestných hodov.