Herné trápenie trvá, Dukla podľahla Detve

Hokejisti HK Dukla prehrali doma ďalší zápas, keď nestačili na Detvu a podľahli jej futbalovým výsledkom 0:1. O jediný gól zápasu sa postaral michalovský odchovanec, v službách Detvy Patrik Huňady. Zverenci trénera odohrajú ďalší zápas v piatok v Piešťanoch. Doma ich budú môcť fanúšikovia opäť vidieť v utorok 1.11., keď o 17.00 privítajú Liptovský Mikuláš.

Hokejisti Dukly chceli v tomto zápase vrátiť svojmu súperovi piatkovú prehru, ale pri pozornej obrane hostí sa im zo začiatku vôbec nedarilo. Až v 6. minúte si prvú streleckú príležitosť vypracoval Pavličko, no brankár Lipnický ho vychytal. V 10. minúte sa snažil ten istý hráč tečovať strelu Hančáka, aj s týmto jeho pokusom si však golman Detvy poradil. O minúte neskôr sa preštrikoval domácou obranou Huňady, no Kotvan si s jeho strelou poradil. Do konca prvej časti si ešte jednu príležitosť vypracoval Pavličko, ani jeho tretí pokus však gólom neskončil.

Na začiatku druhej tretiny sa prebil súperovou obranou Gašpar, posunul puk Králikovi, no ten v poslednej chvíli pred brankárom Lipnickým zaváhal. Na druhej strane zase pálil nebezpečne Kentoš. V 24. minúte sa do streleckej listiny mohol zapísať Podsedlý, aj s jeho pokusom si však Lipnický poradil. Chvíľu nato Lipnický vychytal v dvoch šanciach aj Drotára a Pavlička. Po nevyužitých príležitostiach Dukly, prišiel trest. V skrumáži za bránkou Kotvana sa presadil Zorvan, našiel pred bránkou voľného Huňadyho a ten otvoril skóre zápasu. V 32. minúte mohol vyrovnať Gašpar, no aj s jeho pokusom si Lipnický poradil. Obrovskú šancu mal v závere druhej časti Drotár, keď sa po tvrdej strele Šechného, ktorú Lipnický vyrazil len pred seba, dostal k puku, no nepodarilo sa mu ho zasunúť za golmana Detvy.

V tretej tretine si Dukla vynútila obrovský tlak, z ktorého pramenilo aj niekoľko dobrých príležitosti na vyrovnanie. Najprv sa nepresadil Drotár. Ten istý hráč mohol vyrovnať aj pri signalizovanom vylúčení po faule na Slováka, no opäť pri Lipnickom nepochodil. V následnej presilovej hre si vypracovali výborné príležitosti najprv Slovák, po ňom aj Hančák, ani oni pri golmanovi Detvy nepochodili. Záverečný nápor už gól nepriniesol a tak Dukla vyšla po prvýkrát v tejto sezóne strelecky naprázdno.

ŠTATISTIKA

HK Dukla Michalovce - HC 07 Detva  0:1  (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 29. Huňady (Zorvan, Michalík).

Vylúčení: 3:7. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Halecký (Bogdaň, Smerek). Divákov: 700

Michalovce: Kotvan - Valentín, Šeliga, Mucha, Hančák, Boržík, Kadlubiak, Petruňa - Drotár, Šechný, Slovák - Králik, Gašpar, Pavličko - Minčák, Paľovčík, Mach - Fajčák, Kovaľ, Podsedlý.

Detva: Lipnický - Zošiak, Mačkovič, Pokovič, Dvořák, Škvarka, Repa, Nemček, Čajkovský - Indrych, Mahdalík, Paciga - Kentoš, Kóňa, Čanky - Rehuš, Piperek, Sikela - Huňady, Michalík, Zorvan.

Uverejnené: 25.10.2011 21:05:24