Štvorgólová prehra udržala postupovú nádej Iuventy

Hádzanárky michalovskej Iuventy neuspeli v úvodnom súboji tretieho kola PVP na pôde švédskeho majstra IK Sävehof a v sobotu prehrali rozdielom štyroch gólov 33:37. Druhý zápas je na programe zajtra na rovnakom mieste o 16.30 hod., ako domáci však už bude na rozdiel od dneška figurovať švédsky tím.

Strelkyňa šiestich gólov Lucia Tobiášová

Skóre na góly bohatého prvého polčasu otvorila už po osemnástich sekundách kanonierka Iuventy Tobiašová, Sävehof aj vďaka skvelým zákrokom reprezentačnej brankárky Grubstrommovej odpovedal troma gólmi, ale od 8. minúty po vyrovnávajúcom góle Pollákovej (5:5) o vedenie na dlhý čas prišiel. Takmer bezchybne hrajúce Michalovčanky boli od tejto chvíle vo vedení (8:7, 11:10). Až prišla 21. minúta a dva týchle góly domácej Sandovej znamenali stav 13:15 v prospech švédskeho majstra. Na tento moment odpovedala dvoma gólmi Polláková a Iuventa v 27. minúte po góle Tobiašovej znovu viedla. V predposlednej minúte sa po jednom z obranných zákrokov nešťastne zranila Polláková, ale Martine Bačíkovej sa napriek tomu podarilo 10 sekúnd pred koncom prvého polčasu vyrovnať (19:19). Posledné slovo však patrilo domácej Jamine Robertsovej, ktorá dve sekundy pred prvou sirénou stanovila tesné vedenie pre Sävehof.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie domácim, ktoré sa troma gólmi v úvodných troch minútach dostali do štvorgólového vedenia (23:19). Keď o tri minúty Almová zvýšila už na 25:20, vyýiadal si tréner Vura oddchový čas. Ten jeho zverenkyne naštartoval, pretože v 48. minúte bolo po góle Hollej už 29:28! Na tento moment okamžite zareagovali domáci oddychovým časom. Hneď po ňom skončila strela Hollej na brvne, od ktorého sa lopta odrazila k rýchlonohej Sandovej. Tá skórovala (30:28) a Tobiašová bola navyše vylúčená na dve minúty. Tento moment prakticky rozhodol, pretože počas presilovky Sävehof strelil tri góly a získal kľúčový náskok.

Michalovce - Sävehof 33:37 (19:20) - hralo sa v Goteborgu

Pok. hody: 7/6 - 4/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Baranowski a Lemanowicz (obaja Poľsko) - 400 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 6/2, Bačíková 2, Geričová 4/2, Szollosiová, Kovaličková 3, Polláková 4, Hollá 3, Horňáková 1, Tobiašová 6/2, Hvostaľová 1, Wollingerová 3, Rebičová.

IK: Bundsenová, Grubstrommová - Jensenová 1, Blohmová 1, Sandová 6, Fogelstrommová 4, Odénová 5/1, Robertsová 9, Togstedtová 3, Wikenstenová, Almová 6/1, Olssonová, Skogbergová, Isaksonová 2.

Najbližší program: 2. zápas tretieho kola PVP (nedeľa 6. novembra 2011 o 16.30 hod.): Sävehof - Iuventa, 9. kolo WHIL (sobota 12. novembra 2011 o 17.30 hod.): Olomouc - Iuventa, 12. kolo WHIL (sobota 3. decembra 2011 o 17.30 hod.): IUVENTA - Veselí.

Zdroj : Iuventa Michalovce