Orli rozdrvili Humenné

Basketbalisti 1. BK Michalovce porazili v zápase 6. kola na domácej palubovke celok M- Basket Humenné 109:77, keď o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, ktorí vyhrali 62:27. V ďalšom kole cestujú Michalovčania do Krompách, kde 12. novembra odohrajú zápas proti tamojšiemu DASTETU.

Orli rozbehli zápas 6. kola výborne, keď už v tretej minúte viedli 10:5. Na tento stav zareagoval tréner hostí oddychovým časom, ktorý však jeho zverencom nepomohol. O štyri minúte bol po koši Mižáka už rozdiel v skóre desaťbodový, keď Orli viedli 18:8. Do konca prvej štvrtini ešte domáci basketbalisti svoj náskok natiahli na šestnásťbodov, keď viedli 28:12.
Aj v druhej štvrtine pokračovali Orli vo svojej hre, keď súperovi nedovolili takmer nič. Ich doménou bola hlavne pozorná obrana, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Druhú štvrtinu vyhrali Michalovčania 34:15 a po prvom polčase viedli 62:27.

V druhom dejstve sa hra aj vďaka obrovskej rozkúskovanosti vyrovnala. Domáci ubrali z plynu a hostia tento stav využili na mierne zníženie hrozivého skóre. Aj tak však Orli po prvýkrát v tejto sezóne nastrieľali súperovi vyše stobodov. O jubilejný stý bod sa postaral tri minúty pred koncom Maškulík.

1.BK Michalovce - M-Basket Humenné 109 : 77 (62:27)
Štrvtiny: 28:12, 34:15, 26:26, 21:24
Zostava 1.BK: Maškulík 26, Mitterpák 21, Šimko 19, Mižák 13, Mitterpák T. 9, Šanta 8, Vaníček 6, Jäger 5, Novakovský 2.
M- Basket: Murka 41, Kawta 11, Glasa 8, Benoa 7, Petrik 6, Švec 2, Kulík 2, Pastirák.

Zdroj: 1. bk michalovce

Uverejnené: 05.11.2011 22:49:22