Vysoká prehra Iuventy

Hráčky Iuventy Michalovce prehrali v zápase 9. kola na palubovke Olomouca vysoko 29:37, keď domáce hádzanárky rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, ktorý vyhrali 20:11. Obhájkyne slovenského titulu síce cestovali na Hanú bez dvojice hráčok brankárky Kudročovej a spojky Pollákovej, no aj tak, takúto vysokú prehru nečakali ani najväčší pesimisti. V tomto zápase veľmi chýbali góly stabilných opôr Tobiášovej, Kovaličkovej, Hollej a Szollosiovej. Najviac gólov za Iuventu v tomto zápase zaznamenala Rebičová, ktorá zaťažila konto olomouckých brankárok ôsmimi gólmi. Iuventa má počas nasledujúceho víkendu voľný žreb, potom nasleduje reprezentačná prestávka a naše dievčatá naposledy v tomto roku uvidíme doma v prestížnom šlágri proti Veselí na Morave, ktorý je na programe v sobotu 3. decembra v Chemkostav aréne.

Olomouc - Michalovce 37:29 (20:11)

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Novák a Hanák (obaja ČR) - 245 divákov.

DHK ZORA: Kozáková, Raníková - Ružičková 7/2, Štefanová, Uličná, Remešová 1, Kelarová 5, Pašková, Dostálová 5, Severová 1, Kubačková, Spíchalová 1, Huráňová 1, Ždánska 4, Gebreselasie 4, Fabíková 8.

IUVENTA: Dlugošová, Gubiková, Sedláčková - Bachyrievová 4, Bačíková 1, Geričová 3, Szollosiová, Kovaličková, Hollá, Horňáková 6, Tobiašová 2, Hvostaľová 5, Wollingerová, Rebičová 8/1, Olšovská.

Najbližší program: 12. kolo WHIL (sobota 3. decembra 2011 o 17.30 hod.): IUVENTA - Veselí, štvrťfinále Slovenského pohára (streda 7. decembra 2011): Martin/Banská Bystrica - IUVENTA, 13. kolo WHIL (sobota 10. decembra 2011 o 18.00 hod.): J. Hradec - IUVENTA, 11. kolo WHIL (nedeľa 18. decembra o 18.00 hod.): Most - IUVENTA.

Zvyšné výsledky 9. kola: Most - Zlín 27:32 (14:16), Šaľa - Slavia Praha 29:25 (12:11), Jindřichuv Hradec - ŠKP Piccard Senec 25:26 (13:12). Nedeľa 27.11. Nitra/Sereď - Písek.