Juniorky Iuventy deklasovali Modru

Juniorky michalovskej Iuventy v sobotňajšom súboji 9. kola prvej ligy žien dosiahli na neutrálnej pôde v Sečovciach najvyššie víťazstvo v doterajšom priebehu súťaže, keď Modru zdolali rozdielom pätnástich gólov 32:17 (17:8). Juniorky majú v najbližšom kole voľno, doma ich najbližšie uvidíme v záverečnom zápase jesennej časti proti Bytči v nedeľu 27. novembra 2011.

Juniorsky celok nastúpil na sečovskej pôde proti Modre aj s cennou posilou, ktorou bola dlhoročná opora Iuventy Silvia Jenčíková. Michalovčanky mali od začiatku hru vo svojich rukách - v 5. minúte viedli po góle Martnovej 3:1, o päť minút neskôr po presnom zásahu Vargovej už 6:2. Potom prišla na ihrisko hrajúca trénerka Marianna Nemčíková, ktorá skvele zrýchlila hru a jej nečakané prihrávky dokonale rozoberali obranu súperiek. Aj preto Iuventa odskočila a v 25. minúte po góle Tomekovej viedli 14:7.

Po prestávke sa obraz hry nezmenil, vďaka výbornému výkonu brankárky Kolesárovej Iuventa mala možnosť hrať aj na brejky a túto možnosť často a úspešne využívala. V 34. minúte už michalovské hráčky vyhrávali po koncovke Ujhelyovej o 11 gólov 19:8 a keďže svoj náskok postupne zvyšovali, dosiahli najvýraznejší triumf v doterajšom priebehu sezóny.

Michalovce jun. - Modra 32:17 (17:8)
Pok. hody: 8/6 - 2/1, vylúčené: 6 - 7, rozhodovali: Daňo a Sabol - 300 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kolesárová - Martonová 6/2, Koritárová 2, Ujhelyová 3, Danková 2, Vargová 4/1, Lazorová 2, Tomeková 5/2, Jenčíková 1/1, Feňovčíková 3, Nemčíková 4.

Zdroj: Iuventa Michalovce.