Staršie dorastenky porazili HK Nitru

Staršie dorastenky Iuventy mali v nedeľu na programe súboj 9. kola prvej ligy, v ktorom hostili HK Nitra. Michalovčanky naponechali nič na náhodu a úlohu favorita potvrdili vysokým víťazstvom 43:19 (21:9). Družstvo sa najbližšie predstaví opäť doma, v sobotu 19. novembra o 19.00 hod. privítajú Šurany.

Skóre duelu otvorila v 2. minúte Olšovská, ale snaživý súper v 6. minúte vyrovnal (3:3). Iuventa rýchlo dala znať, kto je pánom na ihrisku a v 13. minúte po góle Špakovej viedla 10:4. Tá istá hráčka v 21. minúte zvýšila už na 15:7 a v pohode hrajúce domáce doviedli úvodné dejstvo do stavu 21:9.

Po zmene strán Iuventa naďalej dominovala, v 50. minúte Lazorová prvýkrát zvýšila na rozdiel 20 gólov (37:17) a Špaková v 55. minúte vsietila okrúhly štyridsiaty gól (40:18). Potešiteľné je, že do streleckej listiny sa zapísali všetky hráčky z poľa a v 58. minúte si presný zásah dokonca zapísala aj brankárka Sedláčková, ktorá premenila pokutový hod.

Michalovce - Nitra 43:19 (21:9)

Pok. hody: 3/2 - 7/5 , vylúčené: 5 - 1, rozhodovali: Gedeon a Rapač - 50 divákov.

IUVENTA: Hujdičová, Sedláčková 1/1 - Martonová 3, Olšovská 8, Ujhelyová 1, Popovičová 2, Daňková 2, Vargová 1, Nagyová 6, Špaková 7, Lazorová 6, Bajusová 3/1, Bezáková 1, I. Kišiková 1, Janičová 1.

HK: Knezlová, Hollá - M. Talárová, Kmeťová 1, T. Odvarková 3, Habáňová 1, S. Odvarková, Lisá 6, Ratkovská 7/5, P. Talárová 1.