Mladšie aj staršie dorky doma suverénne

Mladšie dorastenky Iuventy si v sobotňajšom súboji 10. kola bez problémov poradili s Dunajskou Stredou, nad ktorou doma vyhrali rozdielom 21 gólov 45:24 (24:10). Zverenky trénera Dušana Daniša majú počas najbližšieho víkendu voľno, v akcii budú až o dva týždne, keď sa predstavia na horúcej pôde úradujúceho majstra UDHK Nitra. Staršie dorastenky Iuventy si v sobotňajšom dohrávanom súboji 7. kola bez problémov poradili so Šuranmi, nad ktorými vyhrali rozdielom 19 gólov 34:15 (13:5). Staršie dorastenky Iuventy majú o týždeň v súťaži voľno, najbližšie sa predstavia vo svojom záverečnom vystúpení v jesennej časti na pôde svojho najväčšieho tabuľkového rivala UDHK Nitra.

MLADŠIE DORKY

Zverenky trénera Dušana Daniša od začiatku na ihrisku dominovali a už po piatich minútach viedli po góle Sofie Ngayovej 5:1. Keď tá istá hráčka o dve minúty zvýšila už na 7:2, vyžiadali si hostia oddychový čas. Ten na chvíľu zaúčinkoval, pretože Dunajská Streda v 11. minúte znížila na 9:5, lenže Iuventa sa nenechala odradiť a v 20. minúte po góle Šimkovej vyhrávala 16:9. V 28. minúte domáca Skočná prvýkrát upravila na rozdiel desiatich gólov (23:13) a s týmto náskokom odchádzali domáce aj do kabín.

Po zmene strán domáci tréner nechal oddychovať opory a príležitosť dostali vekom ešte staršie žiačky, spojka Ondová a brankárka Ferenčíková, ktorá zneškodnila štyri pokutové hody (celkovo D. Streda nepremenila osem sedmičiek)! Nadšene hrajúce Iuvenťáčky napokon zápas bez problémov doviedli do víťazného konca a my veríme, že rovnako úspešné budú aj v záverečných dvoch súbojoch jesennej časti, v Nitre a Prešove.

Michalovce - Dunajská Streda 45:24 (24:10)

Pok. hody: 8/7 - 10/2, vylúčené: 6 - 5, navyše ČK: 51. Šimková (Iuventa za tri vylúčenia), rozhodovali: Richvalský a Cibere - 100 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková - Lešková 2/2, Skočná 6/1, Chorovská, Ščerbáková 1, V. Kišiková 3/1, Tabaková 10/4, Špaková 9/3, S. Nagyová 6, Šimková 2, Ondová 4, Danková 2, Kniežová 6.

ŠK TALENT: Derzsiová - Bódisová 3, Borsányiová 2, Méhesová 1, Fegyveresová 1, O. Nagyová 2, T. Nagyová, Bartalosová 3, Szabóová 11/1, Pálfyová 1/1, Feketeová.

STARŠIE DORKY

Skóre súboja otvorila po čosi vyše minúte Špaková a keď v 11. minúte Fuleková zvýšila už na 7:1, vyžiadali si hostia oddychový čas. Iuventa s podporou vynikajúco chytajúcej brankárky Gubikovej, ktorá do 17. minúte inkasovala iba dvakrát, zvyšovala svoj náskok a v 22. minúte sa po júlovom zranení členka prvýkrát dostala na ihrisko aj krídelníčka Maszkaľová.

Po zmene strán Olšovská v 33. minúte zvýšila náskok Iuventy na 15:5 a brankárka Gubiková inkasovala iba piaty gól z hry až v 34. minúte (16:5) a v 40. minúte za stavu 20:9 prepustila miesto medzi žrďami Simone Kolesárovej. Keď v 50. minúte Martonová zvýšila už na 28:11, vyžiadali si hostia po druhýkrát oddychový čas. Tridsiaty gól Iuventy dosiahla v 52. minúte Špaková (30:12) a domáce napokon bez problémov zvíťazili 34:15.

Michalovce - Šurany 34:15 (13:5)

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 5 - 1, rozhodovali: Richvalský a Cibere - 100 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kolesárová - Martonová 2, Olšovská 7/1, Popovičová, Fuleková 7, Daňková, Vargová, Nagyová 1, Špaková 9, Maszkaľová 2, Lazorová 4, I. Kišiková 1, Janičová 1.

HKM CHIRANA MEDICAL: Vachová, Jaššová - Šurnovská 1, Poláková, Mohyláková 1, Procházková 2, Hrušková, Takáčová 2, Kľučková 8, Racková 1, Janigarová.

Zdroj: iuventa michalovce