Hc winLand po dráme porazil Košice. Videá Jano a Kolpak.

Hádzanári Hc winLand Michalovce v 1. kole extraligovej nadstavby porazili na vlastnej palubovke celok Košíc 27:24. Zverenci trénera Jana prakticky počas celého zápasu viedli, no v závere dovolili súperovi vyrovnať a do posledných sekúnd sa strachovali o víťazstvo. V ďalšom kole cestujú michalovskí hádzanári do Prešov, kde odohrajú zápas v stredu 30. novembra. Doma sa znova predstavia ďalšiu stredu 7. decembra, keď o 18.30 privítajú víťaza základnej časti, Nové Zámky.

Štatistika:

Hc winLand Michalovce - 1. MHK Košice  27:24 (15:11)

Pok. hody: 2/1 - 4/3. Vylúčení: 5 - 5. Rozhodovali: Zubo, Novák. Divákov: 750.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 1, Kollár 1, Pilník, Frajkor 1, Svyrydovič 1, Babjak 2, Gamrát 4, Orlovský 7, Miňo 2, Urban 2, Čorej 1, Tibulevič 5/1.

Košice: Cibere, Dulina - Hruščák 3, Maguška, Pristaš 1, Kolesár 3, Štefanisko, Pecha 2, Hriňák 4, Fuňák 4, Farkašovský 4/3, Jurko, Hricišin, Ľoch 2. Bokol.

Michalovčania nastúpili na zápas prvého kola nadstavby nielen s Orlovským, Babjakom, či Popčákom, ale aj s ďalším hráčom skrachovaného Bardejova, pivotom Marošom Čorejom. Skóre stretnutia otvoril v prvej minúte Urban, na ktorého presný zásah odpovedal Ľoch. Následne sa obe družstvá striedali vo vedení, až do 14. minúty, keď si winLand po góle Tybuleviča vytvoril päťgólový náskok 8:3. Hostia sa snažili náskok Michaloviec znížiť, no v útoku narážali na obrovskú prekážku, brankára Maroša Kolpaka, ktorý v tomto zápase pochytal aj nemožné. WinLand si udržiaval štvor - päť gólový náskok až do konca polčasu.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s cieľom, čo najskôr skresať náskok Michaloviec. To sa im aj podarilo, keď od 34. minúte, keď sa presadil gólom na 18:13 Michalovčan Orlovský, strelili šesť gólov v rade a presným zásahom Fuňáka sa v 43. minúte ujali vedenia 19:18. Následne ukončil desať minútové čakanie na gól winLandu Gamrát, ktorý vyrovnal na 19:19. Hostia sa ešte raz dostali do vedenia po strele Hruščáka, no potom winLand strelil tri góly a po góle Tybuleviča viedli zverenci trénera Jana 22:20. Hostia síce ešte vyrovnali v 56. minúte, keď sa z pokutového hodu presadil Farkašovský na 22:22, no následne strelil dva góly Gamrát a definitívne zlomil odpor Košičanov.

Ostatný výlsedky 1. kola extraligovej nadstavby:

Skupina A.: Tatran Prešov - HC SPORTA Hlohovec 25:21 (6:13). Nové Zámky mali voľno.

Skupina B.: HK Topoľčany - ŠKP Bratislava 23:28 (13:15). Považská Bystrica mala voľno.

3. HK Topoľčany                          1 0 0 1  23:28 2

Ďalší program winLandu: 2. kolo: Streda 30.11 Prešov - Michalovce. 3. kolo: Streda 7.12. Michalovce - Nové Zámky. 4. kolo: Sobota 10.12. Hlohovec - Michalovce.

Uverejnené: 26.11.2011 13:28:58