Juniorky Iuventy s desaťgólovou výhrou

Juniorky michalovskej Iuventy v záverečnom jesennom vystúpení v prvoligovej súťaži žien bez problémov zdolali favorizovanú Bytču 35:25 (19:11). Prvú ženskú ligu čaká trojmesačná prestávka, družstvá opäť zasiahnu do bojov až 25. februára, mladé Zemplínčanky budú v súboji 12. kola hostiť v tabuľke posledné Topoľčany.

Skóre zápasu otvorila už po dvadsiatich sekundách domáca Tomeková, po štyroch minútach zvyšovala Feňovčíková 3:1. Mladé hráčky Iuventy pokračovali v nápore a po desiatich minútach Martonová upravila na 8:5 pre michalovské farby. Iuventa pokračovala sériou troch gólov a v 16. minúte bolo po góle Rebičovej už 11:6. Keď v 22. minúte Bačíková zvýšila už na 15:7, vyžiadala si trénerka Minarčíková oddyhový čas. Ten však Iuventu, perfektne dirigovanú trénerkou Nemčíkovou, nepribrzdil a do prestávky odchádzali družstvá za presvedčivého stavu 19:11.

Po zmene strán padol prvý gól v 32. minúte, jeho autorkou bola v oslabení Bačíková z pokutového hodu (20:11). O dve minúty už Nemčíková prvýkrát zvýšila rozdiel na desať gólov (21:11). Zemplínčanky vzápätí ešte skórovali dvakrát a v 36. minúte viedli po góle Olšovskej viedli najvyšším rozdielom v zápase (23:11). Bytča postupne skresávala skóre a keď v 52. minúte Zelná znížila na 32:24, vyžiadali si domáci oddychový čas. Záver patril Michalovčankám, ktoré si napokon postrážili desaťgólový rozdiel v konečnom skóre.

Michalovce jun. - Bytča 35:25 (19:11)

Pok. hody: 8/6 - 1/1, vylúčené: 6 - 7, rozhodovali: Daňo a Sabol - 250 divákov.

IUVENTA: Kolesárová, Vojtovičová - Martonová 3, Korytárová, Olšovská 3, Ujhelyová 1, Nemčíková 3, Danková 1, Bačíková 8/4, Lazorová 4, Tomeková 3, Jenčíková, Rebičová 4/2, Feňovčíková 5.

MHK: Bulová, J. Minarčíková - Z. Holešová 2, Micheľová, Leštinová 2, D. Minarčíková 4, Čikotová, Slaninková 2, Melociková 1, Gartnerová 1, Zelná 1, E. Minarčíková 5, M. Holešová 7/1.

Výsledky 1. ligy žien - 11. kolo, sobota 26. 11. 2011: Topoľčany - Bernolákova Košice 22:24 (12:11), Senica - Modra 36:27 (14:14), Banská Bystrica - Inter Bratislava 30:24 (18:13), Zlatná - Nesvady 17:18 (11:10).