Dukla nestačila na Liptovský Mikuláš

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v 1. kole nadstavbovej časti na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. O jej jediný presný zásah sa postaral v poslednej minúte zápasu Drotár. V ďalšom kole cestujú zverenci trénera Okuliara na ľad Trnavy. Doma ich môžu priaznivci vidieť v nedeľu 11.12., keď o 17.00 privítajú Senicu.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce  3:1  (2:0, 1:0, 0:1 )

Dukla nastúpila na stretnutie proti Liptákom bez zraneného Žembu. V úvode zápasu musel zasahovať domáci golman Palko, ktorého lapačku prevetral Drotár. O niekoľko minút veľmi dobre vystrelil Gašpar, no Majeský nedorazil jeho strelu za dezorientovaného brankára domácich. V 6. minúte mohol otvoriť skóre Gašpar, no ten v rozhodujúcej chvíli zaváhal a domáca obrana upratala puk do bezpečia. Po úvodných šanciach hostí udrelo z ničoho nič udrelo na druhej strane. V 13. minúte sa dostal k puku po prihrávke Paukovčeka Kuric, ktorý nezaváhal a poslal Liptákov do vedenia. O štyri minúty neskôr už bolo 2:0. Andrej Themár totiž uvoľnil Mravca a ten premenil svoj samostatný nájazd na druhý gól.

V úvode druhej časti domáci hokejisti kontrolovali priebeh hry a nepúšťali Duklu do žiadnych šancí. Michalovčania mali v prvých minútach výhodu dvoch presilových hier, no v ani jednej si čistú šancu na zmiernenie nepriaznivého skóre nevypracovali. V 31. minúte išli v priebehu niekoľkých sekúnd na trestnú lavicu Mucha s Hančákom a domáci hráči presilovku o dvoch hráčov využili na strelenie tretieho gólu, ktorý dosiahol Themár.

V tretej tretine sa Dukla snažila znížiť nepriaznivý stav, no dlho sa jej to nedarilo. V 45. minúte zlikvidoval Palko tvrdú strelu Šeligu. O niekoľko minút mohol skórovať aj Drotár, no brankár Liptákov sa opäť nedal prekvapiť. V poslednej minúte zápasu sa do úniku dostal domáci Kuric, Kotvan však už ďalší gól neinkasoval. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. Michalovčan Gašpar sa po individuálnej akcii dostal až k bránke domácich a upravil skóre na konečných 3:1.

ŠTATISTIKA:

Góly: 13. Kuric (Paukovček, Kadura), 17. Mravec (Themár), 33. Themár (Mravec, Bartík) pres/2 - 60. Gašpar

Výlúčení: 5:4, navyše Kledrowetz 10. min. NESPH. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jakubec - Holienka, Farkaš. Divákov: 218.

Lip. Mikuláš: Palko - Kledrowetz, Hyben, Beňa, Klepáč, Devečka, Lištiak, Mezovský - Kuric, Paukovček, Kadura - Bartík, Piatka, Themár - Valášek, Mravec, Macík - Staroň.

Michalovce: Kotvan - Mucha, Kadlubiak, Hančák, Škrak, Šeliga, Boržik, Petruňa - Pavličko, Gašpar, Majeský - Slovák, Paľovčík, Drotár - Minčák, Kovaľ, Králik - Mach, Halás, Dobrý.

Ďalší program Dukly: 2. kolo: 9.12. Trnava - Michalovce. 3. kolo: Nedeľa 11.12. Michalovce - Senica. 4. kolo: Utorok 13.12. Prešov - Michalovce. 5. kolo: Piatok 16.12. Michalovce - Prešov. 8. kolo: Predohrávané v nedeľu 18.12. Spišská Nová Ves - Michalovce. 6. kolo: Utorok 20.12. Bardejov - Michalovce. 7. kolo: Štvrtok 22.12. Michalovce - Piešťany.