Dukla stratila vyhratý zápas, Senici nakoniec podľahla na nájazdy

Hokejisti HK Dukla prehrali v zápase 3. kola prvoligovej nadstavby na domácom ľade so Senicou 4:5 po samostatných nájazdoch, hoci ešte niekoľko minút pred koncom vyhrávali 4:2. Hosťom sa však podarilo vyrovnať a v samostatných nájazdoch boli úspešnejší. O jej presné zásahy sa postarali Gašpar, ktorý strelil tri góly a jeden pridal aj Majeský. Zverenci trénera Okuliara teraz v utorok nastúpia v Prešove, doma ich opäť môžme vidieť v piatok 16.12, keď o 17.00 privítajú Topoľčany.

HK Dukla Michalovce - HC Dukla Senica  4:5 po s. n. ( 1:1, 3:1, 0:2 )

Góly:13. Majeský (Petruňa, Paľovčík), 22. Gašpar (Minčák, Pavličko), 26. Gašpar (Minčák), 40. Gašpar (Minčák, Kadlubiak) - 2. Lantoš (Cibulka), 29. Lantoš (Cibulka, Salajka), 52. Škápik (Hreus, Janík), 57. Mikušovič (Méry, Lezo). Rozhodujúci samostatný nájazd Lantoš.

Vylúčení: 0:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Halecký - Kalina, Beňuška. Divákov: 1200.

Michalovce: Kotvan - Mucha, Šeliga, Hančák, Petruňa, Boržik, Kadlubiak, Škrak –  Majeský, Paľovčík, Drotár - Minčák, Gašpar, Pavličko - Králik, Kovaľ, Mach - Dobrý.

Senica: Kristín - Škápik, Reissmüller, Janík, Šedivý, Holiga, Salajka, Král - Méry, Lezo, Mikušovič - Dubec, Hreus, Šúrek - Lantoš, Šimek, Cibulka - Šebesta, Tonhauser.

Zápas tretieho začali lepšie hostia, ktorí sa už v druhej minúte ujali vedenia gólom Lantoša. Dukla potom svojho súpera zatlačila. Vyrovnať sa jej podarilo v 12. minúte, keď po prihrávke Petruňa, Majeský v samostatnom nájazde nezaváhal a brankára hostí Kristína prekonal efektným blafákom. Aj keď Michalovčania aj záverečných minútach prvej časti tlačili, gól sa im už nepodarilo streliť.

Ten dosiahli až na začiatku druhej tretiny. Vtedy ešte Dukla dohrávala presilovku z prvej tretiny. Tú však nevyužila, no hneď po návrate hosťujúceho Holigu na ľad sa presadil Gašpar. V 24. minúte už mohli domáci viesť o dva góly, keď Minčák krásne vysunul Králika, ten však svoj nájazd nezakončil presne. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa o niekoľko sekúnd Gašparovi, ktorý bol síce tiesnený, no podarilo sa mu zasunúť puk do bránky Kristína. V 28. minúte znížil krásnou strelou Lantoš na 3:2. Duklu mohol poslať opäť do dvojgólového vedenia Gašpar, no tentoraz sa Kristín prekvapiť nedal. Následne mal gól na hokejke aj Majeský. V zostávajúcich minútach druhej tretiny sa hral výborný hokej, keď obe družstvá predvádzali útočný hokej. Tesne pred koncom mohol Méry, Kotvan však svojich podržal. Keď sa už zdalo, že družstvá pôjdu do kabín za stavu 3:2, vysunul Minčák do šance Gašpara a tento útočník dosiahol v zápase svoj tretí gól.

V tretej tretine mohli definitívne misky váh na stranu Dukly nakloniť Mach a Králik, svoje šance však nepremenili. V 51. minúte prišiel trest, keď hosťujúci Škápik znížil na 4:3. O niekoľko sekúnd mohol vedenie Dukly zvýšiť Drotár, ktorý však nedoklepol do bránky Šeligovu strelu. Hostia zvýšili aktivitu a odmenou im bol vyrovnávajúci gól Mikolášeka tri minúty pred koncom. V predlžení si ani jedno mužstvo čistú šancu nevypracovalo, a tak prišla na rad lotéria zvaná samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší hostia, ktorí premenili všetky tri, zatiaľ čo na strane Dukly bol úspešný iba Pavličko.

Ostatné výsledky 3. kola:

Play off: HC 07 Detva - HC Topoľčany 5:2 (2:0, 2:1, 1:1), MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Prešov 07  2:5 (0:4, 1:1, 1:0), ŠHK 37 Piešťany - HK Trnava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0).

Predohrávka 12. kolo: Bardejov - Spišská Nová Ves 4:1 (3:1, 0:0, 1:0).

Ďalší program Dukly: 4. kolo: Utorok 13.12. Prešov - Michalovce. 5. kolo: Piatok 16.12. Michalovce - Topoľčany. 8. kolo: Predohrávané Nedeľa 18.12. Spišská Nová Ves - Michalovce. 6. kolo: Utorok 20.12. Bardejov - Michalovce. 7. kolo: Štvrtok 22.12. Michalovce - Piešťany.

Uverejnené: 11.12.2011 20:50:16