Gólová prestrelka v prospech Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v 4. kole nadstavbovej časti na ľade Prešova po gólovej prestrelke 5:4. O presné zásahy Dukly sa postarali Šeliga, Králik, Minčák, Paľovčík a Drotár. Zverenci trénera Okuliara sa najbližšie predstavia v piatok 16.12. doma, keď v rámci 5. kola nadstavbovej časti privítajú na svojom ľade o 17.00 celok Topoľčian.

HC 07 Prešov - HK Dukla Michalovce  4:5 (2:2, 2:3, 0:1)

Góly: 4. Uhnák (Špila, Haas), 18. Jonák (Vorobeľ, P.Segľa), 27. Špila (Obuch, Caban), 30. Jonák (Kubus, P.Segľa) – 2. Šeliga (Drotár, Hančák) pres/1, 9. Králik (Dobrý, Pavličko), 21. Minčák (Drotár, Gašpar), 30. Paľovčík (Králik, Kadlubiak), 38. Drotár (Minčák, Gašpar)

Vylúčenia: 5:4, navyše P. Segľa (Preš.) 10. min NAPH_K. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura - Kalina, Gajdoš. Divákov: 402.

HC 07 Prešov: Zima - Hopkovič, Pulščák, Špila, Obuch, Vorobel, Koma, Popela - Haas, Uhnák, Cmorej - Hajnik, Caban, Raček - Jonák, Kubus, Segľa - Kivader, Chovan.

HK Dukla Michalovce: Brunnsteiner - Boržík, Šeliga, Hančák, Petruňa, Škrak, Kadlubiak - Minčák, Gašpar, Drotár - Majeský, Palovčík, Kovaľ - Králik, Dobrý, Pavličko - Mach.

Dukla nastúpila na zápas štvrtého kola stále bez zranených Žembu, Slováka a Fajčáka, ku ktorým sa pridal aj Mucha. Už v 2. minúte putoval na trestnú lavicu domáci Špila a jeho vylúčenie potrestal presným zásahom od modrej Šeliga. Domáci rýchlo odpovedali, keď Brunnsteinera, ktorý dostal prednosť po prvýkrát pred Kotvanom prekonal Uhnák. Michalovčania sa opäť ujali vedenia v 9. minúte, keď sa presadil Králik, ktorý doklepol puk do bránky Prešova. Skóre prvej tretiny uzavrel v 18. minúte Jonák, keď prekonal Brunnsteinera po druhýkrát. Gólová prestrelka pokračovala aj v druhej tretine. Už v 18. sekunde druhej časti sa strelecky presadil kanonier Dukly Minčák, ktorý poslal svojich opäť do vedenia. Prešovu sa podarilo vyrovnať opäť v 27. minúte, keď sa v hre štyroch proti štyrom presadil ďalekonosnou strelou Špila. Dukla sa po štvrtýkrát v zápase dostala do vedenia gólom Paľovčíka v 30. minúte. Prešov však o dvanásť sekúnd odpovedal rovnakou mincou, keď sa presadil Jonák. Po tomto góle nastala zmena v bránke Dukly, keď neistého Brunnsteinera nahradil Kotvan. Dve minúty pred koncom druhej tretiny, dostal Duklu po piatykrát do vedenia Drotár. Na jeho presný zásah už domáci nedokázali odpovedať až do konca zápasu, a tak si Dukla zo Šariša vezie tri body za tesné, no zaslúžené víťazstvo.

Ďalší program Dukly:  5. kolo: Piatok 16.12. Michalovce - Topoľčany. 8. kolo: Predohrávané Nedeľa 18.12. Spišská Nová Ves - Michalovce. 6. kolo: Utorok 20.12. Bardejov - Michalovce. 7. kolo: Štvrtok 22.12. Michalovce - Piešťany.