Basketbalistky1. BK-D s vysokou výhrou

Basketbalistky 1. BK-D odštartovali jarnú časť sezóny víťazstvom na palubovke Unionu Košice, keď zvíťazili vysoko 87:39. Zverenky trénera Janošova sú v tabuľke II. basketbalovej ligy na druhom mieste. V ďalšom kole sa hráčky 1. BK-D predstavia na domácej palubovke, keď v sobotu 21.1. privítajú v GPH Aréne o 18.15 celok Bardejova.

Union Košice - 1. BK-D Michalovce  39:87 (14:54)

1. BK-D: Jurašková 26, Nagyová 21, Vajková 14, Maľuková 10, Regendová 5, Jančárová 4, P.Vargová 3, Priščáková 2, Mrázová 2, Fecková, Oláhová.

Hráčky 1. BK-D nemali na palubovke predposledného tímu tabuľky žiadne problémy. Aj napriek tomu, že trénerovi Janošovovi chýbalo viacero hráčok, od začiatku išli za víťazstvom. Už do polčasu si vypracovali štyridsaťbodový náskok, keď viedli 14:54. V tretej štvrtine síce domáce hráčky zmenili obranu a trochu znížili náskok 1. BK-D. Práve v tejto časti hostkám nešla streľba, čo spôsobilo, že tretiu štvrtinu vyhrali Košičanky 21:10. Poslednú štvrtinu však Michalovčanky vyhrali 21:4 a zaslúžene si z palubovky Unionu Košice odviezli dva body za vysoké víťazstvo.

Tréner 1. BK-D Ladislav Janošov: "Dievčatá začali veľmi dobre, keď veľmi dobrou obranou zachytávali útok súpera a trestali jeho chyby rýchlymi protiútokmi. Už do polčasu sme viedli o štyridsať bodov. V tretej štvrtine síce na dievčatá prišla určitá kríza, no záverečnú časť zvládli výborne."