Hádzanári Hc winLand začali prehrou

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali na úvod domáceho turnaja winLand Cup s maďarskou Tatabanyou tesne 22:25. Zverenci trénera Jana síce odohrali s kvalitným súperom vyrovnaný zápas, no v závere hostia nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu. V druhom zápase turnaja porazila Dukla Praha poľský Mielec 37:31. Zajtra sú na programe ďalšie zápasy winLand Cupu, v ktorých sa najskôr o 16.30 stretne Mielec s Tatabanyou a po nich o 18.30 vkročia na ihrisko domáci hádzanári spolu s Duklou Praha.

Na začiatku druhého zápasu turnaja winLand Cup sa dvakrát presadil hosťujúci Redei a hostia tak išli do vedenia 0:2. Domáca odpoveď prišla až v 7. minúte, keď sa presnou strelou presadil Sadovij. Hostia sa však v 10. minúte opäť po presnom zásahu Redeia ujali vedenia 2:4. WinLandu sa rýchlo podarilo vyrovnať, keď po dvoch góloch Tybuleviča bolo 4:4. Prvýkrát v zápase sa domáci hráči dostali do vedenia v 16. minúte, potom čo Sadovij presnou strelou upravoval na 5:4. Následne sa obe družstvá striedali vo vedení prakticky až do záveru prvého polčasu, keď sa Tatabanya gólmi Kocsisa a Bodoa ujala vedenia 11:13.

Druhý polčas otvoril presným zásahom Tybulevič, no na jeho presný zásah odpovedal rovnakou mincou Redei. WinLand však kontroval troma gólmi v rade a po premenenej sedmičke Frajkora sa zverenci trénera Jana ujali v 37. minúte vedenia 15:14. Hostia však rýchlo vyrovnali a opäť ako v prvom polčase nastala desaťminútovka, keď sa obe družstvá striedali vo vedení. Zlom nastal v rozpäti 49. a 54. minúty, keď sa hráči hostí šnúrou štyroch gólov ujali vedenia 19:23. Na tento moment už domáci nestihli reagovať a Tatabanya si tak pripísala prvé dva body na turnaji, keď triumfovala po výsledku 22:25.

HC winLand Michalovce - Tatabanya Carbonex  22:25 (11:13)

Vylúčení: 4–6. Pok. hody: 6/5-8/5. Rozhodovali: Dvorský, Sivák. Divákov: 500.

Michalovce: Kolpak, Popčák – Kucher 1, Pilník, Frajkor 2/2, Kohút, Sadovij 7, Kocák, Holdoš, Pylypenko, Orlovský, Miňo 1, Kuzmenko, Čorej 1, Tibulevič 8/3, Géci 2.

Tatabanya : Bartcuz, Szente – Pasztor 4, Diaz, Schneider, Ivancsik, Gróf, Szabó, Kocsis 2, Kanyo 1, Rédei 4, Lele, Pordán, Takács 7/5, Deneš, Bodó 7.

Ďalší výsledok prvého hracieho dňa: Dukla Praha - Tauron Stall Mielec 37:31 (18:16)