Dukla porazila v slabom zápase SR 20

Hokejisti HK Dukle Michalovce porazili vo vsunutom zápase SR 20 4:1. O jej presné zásahy sa postarali Majeský, Opatovský, Boržík a Paľovčík. Zverenci trénera Vodilu ďalší majstrovský zápas odohrajú už v utorok 24.1., keď cestujú na ľad Topoľčian. Doma ich opäť uvidíme v piatok 27.1., keď na svojom ľade privítajú lídra súťaže Bardejov.

Hokejisti Dukly začali zrezka a hneď v 30. sekunde nastrelil Opatovský hornú žŕdku Dovinovej bránky. O dvadsaťštyri sekúnd už bolo 1:0, keď sa presnou strelou presadil Majeský. V 8. minúte zvýšil vedenie Dukly na 2:0 Opatovský, potom čo ho krásne našiel Slovák. V bránke slovenských juniorov po druhom presnom zásahu nastala zmena, keď Dovinu vymenil Sabol. Toho mohol hneď o niekoľko sekúnd prekonať Králik, z jeho zakončením si však tento brankár poradil. V 19. minúte putoval na trestnú lavicu mladík Valjent a Boržík po dvadsiatich sekundách potrestal jeho vylúčenie.

V úvode druhej časti mohol zvýšiť vedenie Dukly Opatovský, ktorého ideálne našiel Slovák, Sabol si však dal pozor. Tento golman ostal neprekonaný aj po následnej bombe Šeligu od modrej. V 28. minúte unikla dvojica Kolena, Horanský, no druhý menovaný nedokázal zakončiť akciu pred padajúcim Kotvanom. Presne v polovici druhej tretiny ostal Kotvan neprekonaný aj po nebezpečnej strele Grígera. O štyri minúty neskôr sa mohol presadiť Minčák, ktorého krásnou prihrávkou našiel Králik, jeho strela si však cestu do bránky nenašla. Hosťom sa v závere druhej tretiny podarilo znížiť, keď sa presadil Lunter.

V úvode tretej tretiny už dvíhal ruky nad hlavu Gašpar, jeho strela, ktorá sa kĺzala po bránkovej čiare, však do bránky hostí neprešla. V 44. minúte mohli streliť kontaktný gól hostia, no so strelou Šimuna si Kotvan poradil. O niekoľko sekúnd udrelo na druhej strane. Slovák ideálne nabil Paľovčíkovi a útočník Dukly zvýšil na 4:1. V 48. minúte unikol obrane hostí Opatovský, Sabola v bránke hostí však neprekonal. Posledné sekundy slabého zápasu patrili hosťom. Tí mohli znížiť na rozdiel dvoch gólov, keď v 58. minúte Lunter netrafil odkrytú bránku domácich. Táto šanca bola v stretnutí poslednou a tak si Dukla do tabuľky pripísala relatívne ľahké tri body.

HK Dukla Michalovce – HK Orange 20  4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1.Majeský (Gašpar, Mach), 9.Opatovský (Slovák, Šeliga), 19.Boržík (Opatovský), 44.Palovčík (Slovák, Mucha) - 39.Lunter (Gríger, Šohajda)

Vylúčení: 1:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Halecký - Hric, Bogdaň. Divákov: 550.

HK Dukla Michalovce: Kotvan - Boržík, Šeliga, Mucha, Hančák, Petruňa, Kadlubiak - Slovák, Palovčík, Opatovský - Majeský, Gašpar, Mach - Králik, Fajčák, Minčák - Pavličko.

HK Orange 20: Dovina - Buri, Predajniansky, Dinda, Rusina, Valjent, Šohajda, Šimek, Chrkavý - Šoltés, Kolena, Horanský - Lunter, Daňo, Gríger - Šimurka, Šimun, Blaško - Török, Rehák, Koyš.

Ďalší program Dukly v nadstavbovej časti:  11. kolo: 14.kolo: Utorok 24.1. Topoľčany - Michalovce. 15.kolo: Piatok 27.1. o 17.00 Michalovce - Bardejov. 16.kolo: Utorok 31.1. Piešťany - Michalovce. 17.kolo: Piatok 3.2. o 17.00 Michalovce - Spišská Nová Ves. 18.kolo: Nedeľa 5.2. Detva - Michalovce.

Uverejnené: 22.01.2012 23:08:26