Orli doma opäť nezaváhali

Basketbalisti 1. BK Michalovce nezaváhali ani v druhom domácom duely jarnej časti, keď nad Levočou zvíťazili vysoko 98:61. Aj naďalej si tak v tabuľke udržali prvé miesto. V ďalšom kole cestujú Orli do Humenného, kde sa predstavia proti tímu 1. BK Humenné. Doma ich budeme môcť vidieť v sobotu 4. februára, keď o 16.00 privítajú tím Abovia Košice.

1.BK Michalovce - BK Slovenský Orol Levoča 98:61 (54:32)
Štvrtiny:
29:16, 25:16, 22:12, 22:17

Michalovce: Maškulík 20, Mižák 14, Šimko 21, Rakovský R. 33 (6/3 trojky), Mitterpák T. 4, Jäger 4, Biganič 2.

Levoča: Kolečanyi A. 9, Palušák 7, Belay 18, Kolečanyi 11 (1/3 trojky), Mačupa 12 (2/3), Palička 4

Domáci basketbalisti mali, čo Levoči odplácať, pretože v prvom kole jesenej časti na jej palubovke šokujúco prehrali. Orli začali zápas lepšie a v 2. minúte viedli po koši Šimka 5:2. Keď, v 4. minúte upravoval Mižák už na 13:5, tréner hostí na tento stav zareagoval oddychovým časom. Ten však jeho hráčom nepomohol a hned po ňom sa presadil dvakrát Šimko. Orli tak viedli 19:5. Následne zapli aj hostia a v 9. minúte svietil stav 24:16. Za Orlov kontroval Mižák a v posledných sekundách upravil Rakovský trojkou na 29:16. Aj v druhej štvrtine zápasu boli pánmi na ihrisku Orli. Tí, hneď v 12. minúte viedli po koši Maľkulíka 34:18. Na tento stav zareagoval tréner hostí opäť oddychovým časom. Orli však aj naďalej pokračovali vo svojej hre a v 17. minúte po dvoch trojkách Rakovského viedli už 46:20. Hostia sa na konci druhej štvrtiny zmobilizovali a znížili stav na 54:32.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci hrali naďalej zvyšovali svoj náskok a zdalo, že po druhýkrát v sezóne by mohli nastrieľať sto bodov. To sa im nakoniec nepodarilo, no aj tak svojich fanúšikov potešili nielen výhrou 98:61, ale aj predvedenou hrou, ktorá zodpovedala ich ambíciam v druhej lige.

Zdroj: 1. bk michalovce

Uverejnené: 23.01.2012 22:21:19