Orli zvíťazili aj v Humennom

Basketbalisti 1. BK Michalovce vyhrali v zápase 15. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ na palubovke Humenného vysoko 101:60. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, ktorí Orli vyhrali o tridsať bodov 56:26. V ďalšom zápase sa Orli predstavia na domácej palubovke, keď v sobotu 4.2. o 16.00 privítajú celok Abovie Košice.

Humenné - Michalovce 60:101 (26:56)

1. BK:
Šimko 31, Maškulík 14, R. Rakovský 18, Mižák 18, Šanta 12, Jäger 8, T. Mitterpák

Michalovce nastúpili ako veľký favorit a už od začiatku zápasu nedali
domácim najmenšiu šancu na úspech. Po 2 min. bolo 1:11 načo domáci reagovali oddychovým časom. Ani to však nepribrzdilo hostí, ktorí dominovali ako v útoku tak aj v obrane. Vychádzali im nacvičené signály, domácim nepomohlo ani striedanie zónovej a osobnej obrany. Hráči Humenného sa len veľmi ťažko presadzovali proti výbornej obrane hostí, z ktorej michalovčania podnikali rýchle protiútoky. Už po prvej štvrtine bolo prakticky po zápase, keď ju vyhrali o 20 bodov. Do polčasu narástol náskok hostí na 30 bodov. Druhý polčas sa len dohrával hostia poľavili vo svojom úsilí no aj tak ešte zvýšili svoj náskok na konečných 41 bodov. Pochváliť treba všetkých chlapcov za výborný prístup a zodpovedný výkon.

Ostatné výsledky 15.kola: M-Basket Humenné - UVL Košice 73:82, Bardejov - Kežmarok 66:52, Kapybary Košice - Sabinov B 88:60, Abovia Košice - Prešov 69:36, Levoča - Kovohuty Krompachy 72:83.

13. Sabinov B 13 1 12 674:1184 14

Program 16.kola: Sobota a nedeľa 4-5.2.: Kovohuty Krompachy - 1. BK Humenné, Michalovce - Abovia Košice, Prešov - Kapybary Košice, Sabinov B - Bardejov, Kežmarok - M-Basket Humenné, UVL Košice - Dastet Krompachy.

Zdroj: 1. bk michalovce a Peter Brendza