Iuventa rozdrvila v príprave Nowý Sacz

Hádzanárky Iuventy Michalovce porazili v prípravnom stretnutí lídra druhej poľskej ligy tím Nowého Saczu vysoko 43:17. Zverenky trénera Packu ďalšie stretnutie odhrajú v nedeľu, keď o 16.00 nastúpia na palubovke Zlínu. Doma ich opäť budeme môcť vidieť v sobotu 11.2, keď v 19. kole spoločnej slovensko - českej interligy privítajú Porubu.

Zverenky trénera Packu si v prípravnom zápase schuti zastrieľali. Úvod stretnutia síce vysokú výhru nepredznamenával, keďže v 5. minúte bol stav 2:2, no v 11. minúte po góle Tobiašovej bolo už 7:3. Hráčky Iuventy aj naďalej pokračovali vo svojej hre a v 18. minúte po dvoch presných zásahoch Hollej jej hráčky viedli 13:4. V 22. minúte bol rozdiel v skóre desaťgólový, keď po presnom zásahu Bačikovej svietil stav 15:5. Do konca polčasu ešte rozdiel narástol na štrnásť gólov, keď Horňáková upravovala v závere prvého dejstva už na 21:7.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hráčky Iuventy naďalej naťahovali svoj náskok. V 37. minúte bol rozdiel skóre dvadsaťgólový, keď Polláková upravovala na 27:7. Gólový stroj zvereniek trénera Packu sa nezastavil ani po tomto stave a v 44. minúte po úniku Szollosiovej už bolo 33:10. Jubilejný štyridsiaty gól Iuventy zaznamenala v 57. minúte Trehubovová, ktorá upravovala na 40:14. Skóre stretnutia na 43:17 uzatvárala v posledných sekundách hry po úspešnom brejku Hollá.

Michalovce - Nowy Sącz  43:17 (21:7)

Pok. hody: 3/2 - 4/1, vylúčené: 5 - 2. Rozhodovali: Cibere a Richvalský - 100 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková - Maszkáľová, Bačíková 3, Hollá 7, Polláková 8, Geričová 3, Horňáková 1, Szöllösiová 3, Kovaličková 1, Tobiašová 4, Wollingerová 6, Rebičová 3/1, Trehubovová 4/1.

MKS: Lakomská - Plachtová 4, Moskalová, Skorutová, Sromová 1, Racková 1, Szczecinová 5, Kalatová, Wancziková, Panasiuková 3, Gadzinová 2, Dabrowska 1.