Hc winLand podľahol Prešovu

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali vo štvrťfinále Slovenského pohára na domácej palubovke s favorizovaným Prešovom 30:34 (17:19). Obhajca majstrovského titulu a slovenského pohára ukázal v tomto stretnutí, že na Slovensku nemá momentálne konkurenciu a zaslúžene postúpil do semifinále Slovenského pohára. Hádzanári Hc winLand budú môcť svojmu súperovi prehru vrátiť už na budúcu stredu, keď prešovský Tatran privítajú na svojej palubovke opäť, teraz už v rámci extraligy. Ešte predtým ich čaká v sobotu v Košiciach zápas 6. extraligového kola.

Prešov začal v Michalovciach zhurta, keď už v 2. minúte viedol po góloch Čípa a Kopča 0:2. WinLand následne zapol na vyššie obrátky a po presnom zásahu Tibulevyča vyrovnal v 4. minúte na 3:3. Potom však hostia strelili tri góly v rade a po presnej strele Radčenka v 6. minúte viedli zverenci trénera Rašiča 3:6. Následne si hostia udržiavala troj-štvor gólový náskok. WinLand v prvom polčase držal nad vodou hlavne sedemgólový strelec Tomáš Urban. V 15. minúte viedol Prešov po Hrstkovom góle už 7:12, domácim sa však o štyri minúty neskôr podarilo znížiť gólom Urbana na 11:14. V ďalšom priebehu hry sa Michalovčania dokázali k Prešovu priblížiť aj na dva góly, keď v 28. minúte upravoval Pilník na 15:17. Hostia však opäť zapli a tesne pred koncom si vypracovali štvorgólový náskok 15:19. Ten sa winLandu podarilo skresať, keď po presných zásahoch Miňa a Urbana bolo zase o dva góly 17:19. V záverečných sekundách sa ešte blysol brankár domáceho celku Kolpak, ktorý zneškodnil Hrstkovi sedemetrový hod a vďaka nemu sa tak prvý polčas skončil výsledkom 17:19.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom, ktorý po dvoch presných zásahoch Kristopansa a jednom Kukrika viedli 17:22. Prešovčania hlavne vďaka Radčenkovi na strednej spojke kontrolovali hru a v 39. minúte po góle Kopča už viedli 19:25. Domáci hádzanári sa však nevzdávali. V 41. minúte po góloch T. Urbana a Miňa bolo 21:25, o dve minúty neskôr po premenenej sedmičke T. Urbana už iba 23:26. Hostia však vždy, keď sa k nim zverenci trénera Jana priblížili zapli na vyššie obrátky a gólmi hlavne Kristopansa, či Hrstku držali zápas pevne v rukách. Michalovčanom vyšiel veľmi dobre úsek hry medzi 45. a 50. minútou, keď túto pasáž vyhrali 3:1 a po góle T.Urbana už prehrávali iba o dva góly 26:28. Následne však hostia využili presilovú hru a dvoma gólmi Hrstku definitívne zlomili odpor Michaloviec. Tí sa ešte dvakrát dokázali priblížiť na tri góly v 56. minúte 28:31 a v 30. minúte 30:33, no hostia zakaždým našli odpoveď a zaslúžene si z Michaloviec odviezli víťazstvo 30:34.