files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Na cestách južného Zemplína sa tvoria jazyky a záveje

V okrese Michalovce a Sobrance husto sneží so silným nárazovým vetrom. Na všetkých cestách je vrstva kašovitého snehu, na niektorých miestach sa tvoria snehové jazyky a záveje. Polícia preto žiada vodičov, aby zvážili jazdu motorovým vozidlom, nezvyšovali rýchlosť a boli mimoriadne opatrní. Ako informoval hovorca košickej krajskej polície Alexander Szabó, na cestách prvej triedy Michalovce - Pozdišovce - Horovce a Michalovce - Sobrance,Michalovce - Strážske, Strážske - hr. okresu Vranov n/T, na cestách druhej triedy Michalovce - Pavlovce nad Uhom - Veľké Kapušany, Trhovište - Oborín, Michalovce - Jovsa - Poruba pod Vihorlatom a na cestách tretej triedy Pozdišovce - Laškovce obec - križovatka Ložín a Michalovce - Suché ako aj na ostatných cestách III. triedy sa tvoria snehové jazyky a záveje.


"Apelujeme na zvýšenú opatrnosť vodičov, pre nízke teploty je veľa úsekov zľadovatených," informuje Szabó. Polícia i cestári žiadajú vodičov, aby pri náhlej zmene poveternostných podmienok neriskovali prejazdy snehovými závejmi, lebo uviaznuté vozidlá vytvárajú prekážku v cestnej premávke a zdržujú údržbu komunikácií. "Vodiči dodržiavajte bezpečnú vzdialenosť v kolónach, nebrzdite náhle a treba zvážiť predchádzanie aj na miestach, kde je to vodorovným alebo zvislým dopravným značením dovolené," zdôrazňuje Szabó.

Na všetkých komunikáciách v okrese Michalovce sa striedajú rôzne úseky ciest - zľadovatená vozovka, záveje aj cez celý jazdný pruh, ujazdený sneh, snehové jazyky, suchá vozovka so silným nárazovým vetrom.Uverejnené: 15.02.2012 16:59:56 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.