files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Privíta MFK Zemplín v lete Spartu Praha alebo Slovan ?

Práve tohto roku oslávi futbalový klub MFK Zemplín svoju storočnicu. Toto jubileum si chce klub pripomenúť vydaním knižnej publikácie, ako aj viacerými kultúrno-spoločenskými podujatiami. V júni tohto roku chcú funkcionári klubu zorganizovať prípravný zápas medzi MFK Zemplín a buď Slovanom Bratislava alebo Spartou Praha.


Prvá písomná zmienka o michalovskom futbale pochádza z roku 1912. Storočnicu športu si preto pripomenie mesto na východe Slovenska v tomto roku vydaním knižnej publikácie, ako aj viacerými kultúrno-športovými podujatiami. Poslanci mestského zastupiteľstva v Michalovciach na svojom utorkovom zasadnutí schválili finančný rozpočet pre vydanie 1000 spomienkových publikácií za 11.000 eur. Tlač, autorské honoráre či prípravu grafiky zaplatí mesto zo svojho rozpočtu. Mesto vytvorilo pre oslavy storočnice MFK Zemplín Michalovce prípravný tím, ktorý zorganizuje v priebehu roka niekoľko kultúrnych a športových podujatí.

"Oslavy storočnice vyvrcholia v septembri kultúrno-spoločenských podujatím, počas ktorého sa uskutoční krst spomínanej publikácie. Súčasťou programu bude aj vystúpenie hudobných interpretov," informoval poslanec Martin Nebesník, ktorý sa bude podieľať v priebehu roka na príprave jednotlivých spomienkových akcií. V júni plánujú v Michalovciach zároveň zorganizovať futbalový zápas medzi MFK Zemplín a niektorým z významnejších klubov. "Rokujeme v tejto súvislosti so Slovanom Bratislava a Spartou Praha," priblížil Nebesník.

V auguste je na programe tradičný Michalovce Cup, v rámci ktorého si zmerajú sily dorastenecké mužstvá. Zámerom organizátorov je pritiahnuť na toto športové podujatie aj zaujímavých mládežníkov zo zahraničia. Pozvánku na turnaj zatiaľ prijala Légia Varšava. Podľa Nebesníkových slov naďalej rokujú o účasti aj s klubmi AC Miláno a Manchester City. Pred začiatkom tohto turnaja si zmerajú svoje sily michalovský futbalový klub s futbalistami z Pozdišoviec. "Prvý oficiálny zápas z apríla 1912 sa uskutočnil práve medzi týmito dvoma mužstvami. Pozdišovce vtedy vyhrali 6:0," uzavrel Nebesník.

Zdroj: mfk zemplínUverejnené: 22.02.2012 18:40:34 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/ekapbgbof5hfcw60.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/pjqn30z0ectb08f8.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.