Dukla čara zbavená, na úvod semifinále vysoká prehra

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v prvom zápase semifinálovej série na ľade Bardejova vysoko 8:2. Zverenci trénera Vodilu odohrajú druhé stretnutie semifinálovej série opäť na ľade Bardejova už zajtra, čiže vo štvrtok 23.2. rovnako o 17.30. Doma sa predstavia v nedeľu 26.2., kedy je o 17.00 na programe tretí zápas semifinálovej série.

O obidva presné zásahy Dukly sa postaral Martin Slovák

Dukla úvodný zápas semifinálovej série nezvládla. Jej hráči doplatili predovšetkým na svoju nedisciplinovanosť, keď až trikrát inkasovali z presilovej hry. Úvod duelu si domáci hráči ani nemohli predstavovať lepší. Hneď v tretej minúte totiž Petruška nabil Sabolovi a košický odchovanec v drese Bardejova otvoril skóre. V 5. minúte už mohlo byť 2:0, potom čo Kadlubiak vo vyloženej šanci fauloval Baláža a hlavný rozhodca Orolín nariadil trestné strieľanie. Faulovaný hráč, však pri samostatnom nájazde minul bránku hostí. Dukla mohla vyrovnať o päť minút neskôr, keď mal po prihrávke Šechného vyrovnávajúci gól na hokejke Slovák, no trestuhodne minul prázdnu bránku hostí. Trest prišiel takmer okamžite. V útočnom pásme sa k puku dostal opäť Sabol a strelou z uhla dokonale prekvapil Petra v bránke Dukly. Následne putoval na trestnú lavicu domáci Mojdiš a Dukla expresne rýchlo, už po desiatich sekundách využila presilovú hru. V nej sa tentoraz nemýlil Slovák, ktorému nabíjal Šechný. Hostia sa netešili dlho. Už o niekoľko sekúnd sa presadil Piatak, ktorý ľahkou strelou prekonal michalovského golmana Petra. Ten sa po tomto góle porúčal z brány a nahradil ho Kotvan. Do konca prvej tretiny sa už nič závažné neudialo a tak domáci viedli po tejto časti 3:1.

Bardejovu vyšiel aj úvod druhej tretiny. V presilovej hre sa po Balážovej prihrávke cez celé klzisko presadil Gmitter a domáci tak viedli 4:1. Dukla v úvode tejto časti doplácala na vylúčenia, keď pri ďalšej presilovke zabránila Sabolovi v hetriku iba žŕdka Kotvanovej brány. V 28. minúte už bolo 5:1 pre domácich, keď unikol obranca Valentín a jeho bekhendovú strelu dorazil za bezmocného Kotvana Petruška.  Aj v ďalšej časti druhej tretiny mali domáci viac z hry a len niektoré zákroky Kotvana zabránili gólom v sieti Dukly. Ten sa vyznamenal hlavne pri šanci Gajdoša, ktorý pri svojom pokuse už dvíhal ruky nad hlavu. To, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa o niekoľko sekúnd v samostatnom nájazde Piatakovi. Vzápätí sa michalovský golman vyznamenal opäť, keď zmaril šance Balážovi a Gmitterovi. Záver druhej časti patril Dukle. Po aktivite Drotára sa k puku dostal Slovák a po druhýkrát prekonal Martona v bránke domácich.

Na začiatku tretej tretiny putoval na trestnú lavicu Drotár a jeho vylúčenie potrestali domáci siedmim gólom, keď ideálnu prihrávku Gajdoša zužitkoval Piatak. Domáci aj naďalej v pohode kontrolovali hru a nebyť Kotvana v bránke Dukly, mohli streliť aj dvojciferný počet gólov. Skalického rodáka v bránke hostí prekonal ešte raz v poslednej minúte Minčák, ktorý poslal svojich bývalých spoluhráčov do role štatistov a elegantným blafákom upravil skóre na 8:2 v prospech domácich. Prvý semifinálový duel tak Dukle nevyšiel a zajtra budú musieť zverenci trénera Vodilu predviesť diametrálne odlišný výkon.

HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce  8:2 (3:1,3:1,2:0)

Góly: 3. Sabol (Petruška, Schneider), 13. Sabol, 14. Piatak (Baláž), 22. Gmitter (Baláž, Piatak) pres/1, 29. Petruška (Valentín) pres/1, 35. Piatak (Gajdoš), 42. Piatak (Gajdoš) pres/1, 60. Minčák (Molnár) - 13. Slovák (Šechný) pres/1, 38. Slovák (Drotár).

Vylúčení: 9:9, navyše Šechný a Opatovský 10. min NESP_H. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolín - Tornay, Findura. Divákov: 1600.

HC 46 Bardejov: Marton - Šimo,Takáč, Gajdoš, Valentín, Polaček, Školiak, Mojdis, Pichnarčík - Gráčik, Náhlik, Valchař - Gmitter, Piatak, Baláž - Petruška, Sabol, Schneider - Minčák, Dancsák, Molnár.

HK Dukla Michalovce: Petro (14.Kotvan) - Hančák, Chovan, Kadlubiak, Mucha, Šeliga, Boržik - Slovák, Šechný, Drotár - Opatovský, Gašpar, Majeský - Králik, Palovčík, Pavličko - Čierny, Fajčák, Kovaľ.