Dukla prehrala aj druhýkrát, v nedeľu bude odvracať prvý mečbal

Hokejisti HK Dukla Michalovce neuspeli ani v druhom semifinálovom zápase play off I. hokejovej ligy, keď tentoraz prehrali 5:2. Po včerajšej vysokej prehre 8:2 si síce začiatok zápasu ustrážili, no nezachytili hlavne úvod poslednej časti, kde za šesť minút inkasovali tri góly. O presné zásahy Dukly sa postarali Šechný a Slovák. Zverenci trénera Vodilu teda budú otáčať sériu z 0:2 aj po druhýkrát. Tretí zápas semifinálovej série je na programe v nedeľu 26.2. o 17.00 na ľade Michaloviec.

Hneď v 19. sekunde druhého zápasu semifinálovej série musel zasahovať domáci golman Marton, ktorý futbalovo zlikvidoval šancu Slovákovi. Z následného útoku tvrdo vypálil Gmitter, Kotvan však ostal pokojný. Michalovský golman sa vyznamenal aj v 6. minúte, keď nedovolil skórovať Minčákovi. V 8. minúte mal obrovskú šancu domáci Gmitter, jeho strelu ale pred bránkovou čiarou zastavila korčuľa jedného z obrancov Dukly. Ďalšiu veľkú šancu si vypracoval Bardejov o sedem minút neskôr, no Petruška ani sám pred Kotvanom neuspel. Michalovský golman sa vyznamenal aj o minútu neskôr po strele Valchařa, a tak odchádzali oba tímy do šatní za bezgólového stavu.

V 26. minúte získali domáci hráči obrovskú možnosť otvoriť skóre zápasu, keď po vylúčeniach Šechného a Drgoňa (ten spolu s Macejkom prišiel z Martina na striedavý štart) mali možnosť sedemdesiatjeden sekundovej presilovky o dvoch hráčov. Tú sa im aj podarilo využiť, potom čo sa presadil včerajší trojgólový strelec Piatak. Vyrovnávajúci gól mal na hokejke Gašpar, jeho strela však tesne minula bránu. Následne mohol vyrovnať aj Šechný, Marton ale ostal neprekonaný aj po jeho pokuse. Po nevyužitých príležitostiach Dukly prišiel trest. V 35. minúte sa pri skrumáži pred bránou Dukly najlepšie zorientoval Petruška, ktorý tiesnený troma hráčmi Dukly prekonal Kotvana po druhýkrát v zápase. Bardejov sa dostal na koňa a o niekoľko sekúnd zastavila Šimovú strelu len konštrukcia michalovskej bránky. Záver druhej tretiny patril Dukle. Tá v presilovke pri vylúčení Minčáka priklincovala domácich k ich pásmu. Najprv Marton čaroval pri strele Hančáka, no sekundu pred koncom druhej tretiny už nestačil na presnú strelu Šechného, po ktorého góle záverečná časť sľubovala drámu.

Tá sa ale nekonala. Už v 25. sekunde sa totiž presadil Valchař a domáci viedli 3:1. Tlak domácich pokračoval aj naďalej. Najskôr Kotvan zmaril strelu Dancsaka, potom aj Gmittera. V 45. minúte už však bol bezmocný aj michalovský golman a Sabol definitívne zlomil odpor Dukly. O minútu neskôr už domáci viedli 5:1, keď nikým nekrytý Dancsák poslal puk do opustenej bránky hostí. Dukla sa snažila niečo s výsledkom urobiť. Jej hráčom sa, ale podarilo streliť iba jeden gól, keď sa v 52. minúte presadil Slovák. Záverečné minúty už priniesli iba niekoľko šancí na oboch stranách, a tak bude Dukla v nedeľu na vlastnom štadióne odvracať prvý mečbal Bardejova.

HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce  5:2  (0:0,2:1,3:1) - Stav série 2:0

Góly: 27. Piatak (Valentín) pres/2, 35. Petruška (Školiak), 41. Valchař (Náhlik), 45. Sabol (Schneider), 46. Dancsák (Minčák, Molnár)  - 40. Šechný (Hančák, Macejka) pres/1, 52. Slovák (Šechný)

Vylúčení: 2:6, navyše Gašpar a Drotár 10. min NESP_H. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Snášel. Divákov: 1800.

HC 46 Bardejov: Marton - Šimo, Takáč, Gajdoš, Valentín, Polaček, Školiak, Mojdis, Pichnarčík - Gráčik, Náhlik, Valchař - Gmitter, Piatak, Baláž - Petruška, Sabol, Schneider - Minčák, Dancsák, Molnár

HK Dukla Michalovce: Kotvan - Hančák, Chovan, Drgoň, Králik, Šeliga, Boržik, Mucha - Slovák, Šechný, Macejka - Opatovský, Gašpar, Drotár - Majeský, Palovčík, Fajčák - Čierny, Pavličko

Ďalší program Dukly: Tretí zápas: Nedeľa 26.2. o 17.00 Michalovce - Bardejov.